Smartphone za pár kaček, který nabídne nejnovější Android 13? Tento low-endový smartphone dostává nejnovější aktualizaci

Android 13
Zdroj: POCO

S globálním nasazením MIUI 14 vstoupila společnost Xiaomi do nové fáze pro svůj nejnovější vzhledový model systému Android. Právě nyní společnost zrychlila tempo aktualizací a aktualizaci dostává stále více zařízení. Seznam zařízení s verzí MIUI 14 založenou na Androidu 13 se exponenciálně rozrůstá.

Teprve nedávno začala společnost zavádět aktualizaci pro Mi 11X a Redmi Note 10 Pro. Jsme ohromeni, protože tato zařízení nejsou zrovna nejnovější smartphony. Přesto však společnost Xiaomi dostojí svému závazku a aktualizace pro ně poskytuje. Dnes dostává MIUI 14 s Androidem 13 zařízení, které se nachází na jednom z nejnižších konců trhu Xiaomi, konkrétně levné POCO M5.

MIUI 14 a Android 13 jsou nyní k dispozici pro POCO M5

Podle nové zprávy se MIUI 14 s Androidem 13 dostává na zařízení POCO M5 v současnosti v Indonésii. Podle zpráv je aktualizace na některých trzích již v provozu, ale nyní se rozšiřuje i do Indonésie. Zdá se, že společnost aktualizaci rozšiřuje a vyhodnocuje, zda se nevyskytnou nějaké problémy. Jednotky POCO M5 v Indonésii dostávají aktualizaci MIUI 14 s verzí sestavení V14.0.1.0.TLUIDXM.

Stojí za zmínku, že aktualizace se před několika dny začalo dostávat k některým kusům i v Evropě. Nyní se zdá, že zařízení vstoupilo do druhé fáze aktualizace. Jak se dalo očekávat, MIUI 14 vnese do levného telefonu nový život. Aktualizace obsahuje nové funkce, vlastnosti a možnosti přizpůsobení. MIUI 14 také slibuje, že bude rychlejší a stabilnější než starší verze. Jsme zvědaví na chování firmwaru v tomto zařízení s cenově rozpočtovým hardwarem.


Nenechte si ujít:


Evropa má také aktualizované informace

V Evropě měla aktualizace MIUI 14 velikost 3,4 GB, očekáváme, že indonéské sestavení bude mít přibližně stejnou velikost. Ujistěte se tedy, že máte dostatečné úložiště, abyste tuto aktualizaci získali prostřednictvím kanálu OTA. Zdá se, že v tuto chvíli se aktualizace dostává k uživatelům v programu Mi Pilot. Jakmile se vše ukáže jako stoprocentně stabilní, věříme v širší uvolnění pro všechny způsobilé zařízení.

Jak jsme již uvedli, MIUI 14 přináší zajímavá vylepšení. Využívá méně paměti RAM a je rychlejší a svižnější než MIUI 13. Vylepšuje architekturu systému a zvyšuje výkon zařízení. K dispozici je nová domovská obrazovka, tabulkové ikony, velké složky, nové tapety a další. Vylepšení se dočkala také aplikace Nastavení. Pokud jde o POCO M5, zařízení také dostává bezpečnostní záplatu z března 2023.

Specifikace POCO M5

Pro ty, kteří neví, POCO M5 byl představen v září 2022 jako nejnovější cenově dostupný model pod značkou POCO. Zařízení má 6,58palcový displej IPS LCD s obnovovací frekvencí 90 Hz, rozlišením 2 408 x 1 080 pixelů a povrchovou úpravou Corning Gorilla Glass 3. Pod kapotou se telefon pyšní SoC MediaTek Helio G99 s až 6 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Zařízení přináší dvoubarevný design zadní strany s obrovským černým čtvercem nesoucím značku POCO. Co se týče displeje, nechybí slzovitý design s výřezem, který je pro low-endové telefony velmi charakteristický.

Android 13
Zdroj: POCO

Pokud jde o optiku, zařízení má hlavní fotoaparát s rozlišením 50 MP a dva 2 MP fotoaparáty. K dispozici je také 5 MP selfie kamera. Zařízení přináší 3,5mm audio jack, IR Blaster, Bluetooth 5.3 a boční čtečku otisků prstů. Energii čerpá z baterie o kapacitě 5 000 mAh s 18W nabíjením. Zařízení dorazilo s nadstavbou MIUI 13 a systémem Android 12. Nyní na něm běží nejnovější aktualizace Androidu a MIUI.

Zdá se, že Xiaomi zatím odvádí dobrou práci, pokud jde o aktualizaci MIUI 14 a systému Android 13. Očekáváme, že v příštích několika týdnech bude tuto aktualizaci dostávat stále více zařízení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: rmupdate.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *