Král přichází! POCO F5 bude slavnostně odhaleno už v dubnu

POCO F5
Zdroj: POCO

Řada POCO F je obvykle jednou z nejvyhledávanějších řad v segmentu chytrých telefonů. Tuto horečku zažehla společnost ještě v dobách Pocophone F1. V současné době je POCO většinou značkou, která dělá rebrandy stávajících telefonů Redmi nebo Xiaomi. Každopádně bývá jedinou nabídkou některých telefonů pro mezinárodní uživatele.

Modely POCO F5 a POCO F5 Pro jsou očekávány s velkým napětím. Druhý jmenovaný může přijít jako rebrandovaný Redmi K60, který je exkluzivní pouze pro Čínu. Další z nich se zdá být rebrandingem dosud nevydaného modelu Redmi Note 12 Turbo. Podle nové zprávy bude POCO F5 5G se Snapdragonem 7+ Gen 2 uveden na trh 6. dubna.

Podle nové zprávy se zdá, že model F5 bude v Indii uveden na trh již za několik týdnů. Na rozdíl od předchozích generací se zdá, že POCO F5 nepřinese procesor řady Snapdragon 800. Místo toho se dočkáme zbrusu nového Snapdragonu 7+ Gen 2. Čipset každopádně nemá příliš daleko k výkonu vlajkové lodi. Jak jsme již uvedli výše, zařízení bude verzí ještě nevydaného modelu Redmi Note 12 Turbo. Očekáváme, že Redmi Note 12 Turbo se dočká vydání v nejbližších dnech. Připraví tak půdu pro vydání modelu F5 v Indii a na globálních trzích.

Ačkoli se zpráva zmiňuje o Indii, jsme si docela jisti, že se telefon ve stejný den objeví i na mezinárodních trzích. Modely POCO X5 a POCO X5 Pro byly uvedeny na mezinárodní trhy, zatímco indický trh obdržel variantu Pro ve stejný den. Před několika dny se na indický trh dostala základní varianta. Vydání modelu POCO F5 by se tedy nemělo příliš lišit.


Nenechte si ujít:


POCO F5 údajné specifikace

Vzhledem k únikům Redmi Note 12 Turbo víme, co můžeme od POCO F5 očekávat. Podle úniků bude mít POCO F5 6,67palcový AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. To je pro společnost Xiaomi už běžné. Telefon bude mít také rozlišení Full HD+ a čtečku otisků prstů v displeji. To bude pro rodinu Redmi Note 12 premiéra, protože všechna ostatní zařízení mají skenery umístěné na boku. Stejná funkce bude samozřejmě přítomna i u modelu POCO F5.

POCO F5 zaujme také baterií s kapacitou 5 500 mAh a 67W rychlonabíjením. Přístroj dostane také 50 MP hlavní fotoaparát a 8 MP ultraširokoúhlý fotoaparát. Očekáváme třetí 2 MP dekorativní snímač nějakého druhu, možná makro nebo hloubkový senzor. Na zařízení pravděpodobně poběží Android 13 s nadstavbou MIUI 14.

POCO F5 Pro

Jsme zvědaví, zda se vedle něj objeví i F5 Pro, nebo zda bude 6. dubna exkluzivní den pouze pro POCO F5. Podle úniků je model Pro rebrandovaným modelem Redmi K60. To znamená, že přinese stejný 6,67palcový OLED displej, ale rozlišení bude o něco vyšší, konkrétně 3 200 x 1 440px. To je módní rozlišení 1,5K, které je trendem napříč čínskými značkami. Zařízení bude také vybaveno SoC Snapdragon 8+ Gen 1 s až 16 GB RAM a 512 GB interního úložiště. Nevíme však, zda se všechny varianty dostanou na globální trhy.

Model F5 Pro by si měl zachovat 64 MP hlavní fotoaparát s OIS, 8 MP ultrawide a 2 MP makro snímač. Přístroj také přináší stereo reproduktory, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.3. Přináší stejnou baterii s kapacitou 5 500 mAh a 67W rychlonabíjením. Největším rozdílem by mělo být 30W bezdrátové nabíjení, které by u základního modelu F5 nemělo být k dispozici.

Očekáváme, že POCO před uvedením na trh zahájí kampaň upoutávek. Zůstaňte tedy připraveni na další informace o řadě F5.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *