Snapdragon 8 Gen 2: Známe architekturu a hlavního výrobce

Autor fotografie: MasterTux / Zdroj fotografie: Pixabay

Vzhledem k tomu, že už je květen, tak většina výrobců odhalila své vlajkové lodě na letošní rok. Díky tomu máme na pultech obchodů spoustu zajímavých vlajkových lodí se systémem Android. Pokud se podíváte pozorně na jejich specifikace, většina z nich používá aktuální špičkový čip Snapdragon 8 Gen 1. Recenzenti i běžní uživatelé si na tento procesor stěžují kvůli problémům s přehříváním, a doufají, že se nadcházející vylepšená verze Snapdragon 8 Gen 1 Plus bude méně zahřívat.

Existuje tedy předpoklad, že celá podstata je v návrhu čipsetu a jeho konečnou optimalizací výrobců smartphonů. Očekává se, že výrobci smartphonů budou věnovat větší pozornost přizpůsobení Snapdragonu 8 Gen 2, protože Qualcomm nehodlá měnit výrobní architekturu. Podle známého leakera, který se přezdívá Digital Chat Station se pracuje na nástupci Snapdragonu 8 Gen 1, a jádra v něm budou umístěna ve třech shlucích podle schématu „1 + 3 + 4“. Nabídnou jedno superjádro z rodiny Cortex X, tři vysoce výkonná jádra a kvarteto energeticky účinných jader.

Snapdragon 8 Gen 2: Kdo nám ho vyrobí?

U tohoto nového procesoru výrobce slibuje nový 5G modem Snapdragon X70 se špičkovou rychlostí stahování dat 10 Gbps a aktualizovaným neuronovým enginem pro urychlení provádění operací zostřených umělou inteligencí a strojovým učením. Snapdragon 8 Gen 2 obdržel modelové číslo SM8550 a jeho oznámení proběhne na konci tohoto roku. Výroba čipu byla svěřena tchajwanskému výrobci čipů TSMC a předpokládá se, že procesor bude opět vyráběn podle standardů 4nanometrové technologie.

SoC Snapdragon 8 Gen 1 Plus, který se objeví v nových skládacích smartphonech Samsung, bude mít před vstupem na trh značné zpoždění.

Původně bylo plánem Qualcommu oznámit platformu v květnu, ale nyní došlo ke zpoždění. Zdroj říká, že konečné rozhodnutí vyjde v druhé polovině roku. Toto jsou velmi vágní data, ale Galaxy Z Flip4 a Fold4 budou uvedeny na trh koncem srpna nebo začátkem září, takže nový produkt Qualcommu by měl být v té době již připraven.

Posun načasování je způsoben zhoršením situace s pandemií COVID-19 v domovské Číně. Kvůli tomu se zavírají továrny a plány mnoha společností jsou narušovány. Připomeňme, že prvním smartphonem s novým Qualcomm SoC by měla být Motorola Edge 30 Ultra. Vzhledem k tomu, že Edge 30 Pro jako první dostal Snapdragon 8 Gen 1, tak to vypadá, že dostane i vylepšenou generaci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *