Apple v tichosti testuje rozhraní USB Type-C na svých iPhonech

Apple iPhone 5s
Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

Před několika dny, Ming-Chi Kuo, známý analytik společnosti Apple, uvedl, že se očekává, že Apple použije datové rozhraní USB Type-C pro iPhone 15 v roce 2023. Tato zpráva vyvolala vzrušené diskuse a mnoho lidí v tomto oboru jsou spíše názoru, že to to není možné. Stále více odborníků věří tomu, že Apple radši přejde na bez portová zařízení. Raději by se spoléhal na bezdrátové nabíjení a bezdrátový přenos dat, než na použití rozhraní USB-C.

Ve skutečnosti nová zpráva tvrdí, že Californská společnost v současné době testuje funkčnost USB-C na iPhonech. Podle zveřejněných zpráv nyní Apple na rozhraní USB-C provádí několik klíčových testování. Společnost je tedy údajně v procesu výměny původního rozhraní Lightning. Uniklé informace také naznačují, že Apple vyvíjí i nabíječku, která bude fungovat se starými i novými iPhony.

Zprávy však poukázaly na to, že iPhone s rozhraním Type-C nebude oznámen minimálně do roku 2023. Navíc iPhony před tím budou stále používat rozhraní Lightning. To je v podstatě v souladu s předchozí zprávou od Kuo Ming-Chi.

Sídlo společnosti Apple
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Apple nemá jinou možnost, než se podřídit EU

Podle analýzy trhu je pro Apple nejdůležitějším důvodem k této změně vypořádání se s legislativou EU. V září loňského roku legislativní návrh předložený Evropskou komisí ukázal, že rozhraní USB-C se stane jednotným standardním rozhraním pro všechny chytré telefony, tablety, fotoaparáty, sluchátka, přenosné reproduktory a kapesní elektronické herní konzole.

EU se domnívá, že elektronických zařízení je stále více, ale nabíječky nejsou univerzální, což nejen zatěžuje spotřebitele vyššími náklady, ale také vytváří více odpadu z elektronických zařízení.

Předchozí informace tvrdí, že „jablečná“ společnost bude v příštích několika letech nadále používat port Lightning. S nejnovější předpovědí se však nyní zdá, že Apple ustupuje tlaku různých faktorů. Nyní musí Apple zařadit port USB-C na pořad jednání. Buď musí dodávat produkty s rozhraním USB-C pouze pro evropský trh, nebo musí všechny produkty na světě přemodelovat na port USB-C. Ať tak či onak, dříve nebo později využije port USB-C.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *