Sony zvýší cenu PlayStationu 5 na vybraných trzích včetně Evropy

Sony
Herní konzole PlayStation 5 / Zdroj fotografie: Sony

Japonský technologický gigant, Sony, oznámil, že zvýší cenu své herní konzole PlayStation 5. Tohle zvýšení cen není celosvětové a dotkne se pouze vybraných trhů. Samozřejmě Evropa být výjimkou nemůže, a tak si připlatíme i tady. Pojďme se na to podívat.

Vedení Sony oficiálně oznámilo nové ceny pro různé regiony po celém světě. Nyní se tedy dražšího PS5 dočkáme v Evropě, Japonsku, Číně, Austrálii, Kanadě či Mexiku. Značka uvedla, že hlavním důvodem zvýšením cen, je to, co úplně všechno v poslední době – vysoká míra globální inflace a špatné měnové trendy, které ovlivňují mnoho průmyslových odvětví i spotřebitele. Pak jsou tu i jiné regiony, kde se zvýšení ceny nedočkali, mezi něž patří např. Indie. Je určitě důležité podotknout, že dražší PS5 přichází poté, co Microsoft zvýšil cenu svých konzolí Xbox Series X a S, spolu s cenami ovladačů a náhlavních souprav.


Nenechte si ujít:


Prezident společnosti Sony Interactive Entertainment Jim Ryan prohlásil, že „Jsme svědky vysoké globální míry inflace a také nepříznivých trendů, které mají dopad na spotřebitele a vytváří tím tlak na mnohá odvětví. Na základě těchto náročných ekonomických podmínek učinila společnost obtížné rozhodnutí zvýšit doporučenou maloobchodní cenu PS5 na vybraných trzích v Evropě, středním Východě, Asii, Africe, Tichomoří, latinské Americe a Kanady. Ve Spojených státech nedojde k žádnému zvýšení cen.“

Zatím nevíme, jak moc tyto částky budou rozdílné na vybraných trzích, ale ten, kdo si PS5 pořídí až teď, tak rozhodně prodělá v porovnání s těmi, kteří PS5 zakoupili v době, kdy taková situace ještě nebyla. Mě osobně tohle nepříjemné zvýšení ceny překvapilo. V Česku se cena zvýší o 1000 Kč, na Slovensku zase o 50 Euro.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *