Specifikace fotoaparátu Sony Xperia 1 VI jsou odhaleny. Díky speciálním snímačům nemile potrápí konkurenci

Sony Xperia 1 VI
Zdroj: Sony

Sony Xperia 1 VI se v loňském roce objevila v několika únicích, ale pak se náhle odmlčela. Nedávno se úniky o tomto žádaném zařízení znovu objevily, pravděpodobně kvůli blížícímu se údajnému datu uvedení na trh.

Podle nového úniku, který sdílel leaker Insider Sony na sociální síti X, se na veřejnost dostalo něco, co se zdá být marketingovým materiálem pro Sony Xperia 1 VI. Materiál odhaluje, že telefon bude mít trojitý zadní fotoaparát.

Všechny tři fotoaparáty budou vybaveny 48Mpx snímačem, který využívá stejný obrazový snímač Exmor T for mobile jako hlavní objektiv modelu Xperia 1 V. Tato technologie slibuje lepší příjem světla a snížení šumu fotoaparátů v horších světelných podmínkách. A zdá se, že tuto funkci budou využívat všechny tři snímače v připravovaném modelu Sony Xperia 1 VI.

Každopádně hlavní objektiv bude vybaven velkou světelností f/1,4, 2x optickým zoomem a duálním PD AF pro rychlejší a přesnější zaostřování. Kromě toho prý nabídne záznam videa v rozlišení 1080p s elektronickou stabilizací obrazu (EIS).

Ultraširokoúhlý fotoaparát bude mít ohniskovou vzdálenost 14-18 mm, což je ideální pro zachycení širokých scén, a bude vybaven automatickým zaostřováním na čipu.

Teleobjektiv mezitím nabídne šestinásobný zoom a podle úniků zachytí detailní fotografie díky 48Mpx snímači. Šestinásobného přiblížení je však pravděpodobně dosaženo ořezáním hlavního snímku, protože nativní optický zoom bude dosahovat pouze 3×.

Konkrétní informace o modelu Xperia 1 VI jsou zatím omezené, únik ze září, o kterém informoval server NotebookCheck, však naznačuje oficiální představení na veletrhu MWC v Barceloně 2024 28. února.

Nicméně vzhledem k tomu, že leaker sdílel také obrázek z akce Sony na MWC 26. února, je možné i dřívější odhalení. Bez ohledu na to se očekává, že další informace o modelu Xperia 1 VI se objeví v následujících týdnech.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *