Společnost Samsung zřejmě našla fígl, jak obejít sankce uvalené na Rusko. Díky pronájmu ruské továrny by nemusela přijít o zisk

Samsung
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Samsung Electronics údajně zvažuje významnou změnu svých ruských aktivit. V souvislosti s probíhajícími globálními obchodními úpravami po ruské invazi na Ukrajinu v roce 2022 se společnost Samsung zabývá myšlenkou pronájmu svého závodu na výrobu televizorů a monitorů v ruské Kaluze.

Tato zpráva, o níž původně informovala jihokorejská média a o níž dále informovala různá další média, odráží měnící se situaci mezinárodních společností působících v Rusku. Celá situace není skutečně jednoduchá a bude zajímavé sledovat, jak si s ní společnost Samsung poradí.

Společnost Samsung již dříve oznámila, že zastavila dodávky do země

Potenciální pronájem továrny společnosti Samsung přichází poté, co řada světových podniků buď zastavila prodej, nebo pozastavila své aktivity v Rusku. Samotný Samsung v březnu 2022 oznámil, že zastavil veškeré dodávky do země. Tento krok společnosti Samsung, titána v elektronickém průmyslu, poukazuje na složitá rozhodnutí, kterým nadnárodní korporace čelí v dnešním geopolitickém klimatu.

Klíčovým hráčem v této nové kapitole kalužské továrny je údajně místní velkoobchodník s elektronikou VVP Group. Podle zprávy deníku Kommersant by skupina VVP Group mohla brzy začít vyrábět zařízení pod vlastní značkou i pro jiné společnosti, a to v závodě společnosti Samsung. Tento vývoj by mohl znamenat novou éru továrny, která se z provozu zaměřeného na Samsung stane centrem pro různé značky elektroniky.

Ačkoli se společnost Samsung k tomuto vývoji oficiálně nevyjádřila, důsledky takového rozhodnutí jsou významné. Pronájem továrny místní společnosti, jako je VVP Group, by mohl zajistit, že závod zůstane v provozu a zachová pracovní místa, a zároveň se přizpůsobit měnícímu se obchodnímu a politickému prostředí.

Tento krok, pokud se potvrdí, by mohl být považován za strategickou adaptaci společnosti Samsung k udržení přítomnosti na ruském trhu nepřímo. Zdůrazňuje křehkou rovnováhu, kterou musí společnosti nalézt mezi obchodními zájmy a geopolitickou citlivostí. Rozhodnutí elektronického giganta pronajmout, nikoli prodat nebo zavřít továrnu, by mohlo být precedentem pro další nadnárodní společnosti, které se pohybují v podobných problémech.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *