Samsung potvrzuje, že přejmenuje svůj 3nm výrobní proces na 2nm. Nebude to klamání zákazníků?

Samsung
Autor: Obi Onyeador / Zdroj: Pexels

Samsung je jedním z předních výrobců polovodičů. Snaží se konkurovat Qualcommu, TSMC či MediaTeku, ale bohužel mu to moc nejde, a to minimálně v oblasti telefonů. V tuto chvíli vyrábí jen své čipy Exynos, na které si uživatelé často stěžují v porovnání se Snapdragony od Qualcommu.

Nicméně ani to jihokorejskou společnost neodrazuje od toho, aby se soustředila na pokrok ve vývoji svých procesorů. A proto přijde s druhou generací výroby 3nm čipů. Společnost se však rozhodla, že místo toho, aby se nový proces nazýval 3nm druhé generace, tak raději zvolila jednoduše 2nm výrobní proces. Již v loňském roce se objevily první zprávy, které spekulovaly o změně názvu, avšak až nyní to potvrdil samotný Samsung.

S novinkou přišel jihokorejský deník ZDNet, který uvedl, že Samsung Electronics oznámil partnerům a zákazníkům přejmenování nové generace výroby čipů. Jako první objednávku na výrobu nových čipů obdržel japonský gigant AI Preferred Network, u kterého si jihokorejský gigant objednal výrobu 2nm AI čipů. Nicméně, tyto čipy budou ve skutečnosti 3nm. Samsung na konci června 2022 jako první společnost na světě začala s výrobou 3nm čipů. Výroba 2nm procesorů je naplánována až na rok 2025. Odborník z oboru uvedl: „Samsung vydal 3nm čipy druhé generace, takže pokud se ještě letos vrhne do sériové výroby, tak bude mít dobrou pozici. Co se týče hromadné výroby, tak vždy záleží do značné míry na požadavcích zákazníka.“

Další odborníci uvádí, že změna názvu výrobního procesu je marketingový tah. Když společnost Samsung Electronics v roce 2020 přešla ze 7nanometrového procesu na 5nanometrový proces, byla druhá generace 7nanometrového procesu přejmenována na 5nanometrový proces. 7nanometrový proces Samsungu se stal prvním procesem na světě využívajícím technologii extrémního ultrafialového záření (EUV) v roce 2019. Díky tomu je stabilnější a umožňuje společnosti zmenšovat velikosti tranzistorů. To je důvod, proč byla druhá generace 7nm přejmenována na 5nm.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *