TSMC potvrdilo útok hackery. Ti nyní požadují 70 milionů dolarů

TSMC
Autor fotografie: Bruno Germany / Zdroj fotografie: Pixabay

Tchajwanský výrobce čipů nedávno potvrdil, že se stal obětí kybernetického útoku. V důsledku toho byla narušena data s tím, že některá utekla. Nicméně nás aspoň TSMC ujistilo, že informace o zákaznících jsou stále v bezpečí, ač by tomu nemusel někdo věřit. Obchod společnosti s ostatními tímto útokem narušen nebyl.

Mluvčí od TSMC uvedl, že se kybernetické narušení týkalo hlavně počátečního nastavení a konfigurace serveru. Technologický gigant neváhal a ihned ukončil výměnu dat mezi ním a hackerskou skupinou s tím, že dodržel všechny své bezpečnostní protokoly a standardní provozní postupy. Nyní víme, že útočící skupinou byli hackeři z LockBit, kteří jsou známí jako vyděračská organizace. Hackeři data sdíleli na svém webu s ohromujícím výkupným ve výši 70 milionů dolarů. Pokud TSMC nebude spolupracovat, tak hrozí, že LockBit zveřejní hesla a přihlašovací údaje spojené s odcizenými daty.

Tchajwanská společnost prohlásila, že odcizená data jsou od společnosti Kinmax Technology, což je poskytoval různých služeb. Pro TSMC konkrétně zabezpečoval sítě, cloud computing, úložiště a správu databází. Společnost je ochotna situaci řešit, a tak spolupracuje s příslušnými úřady a odborníky v rámci kybernetické bezpečnosti na vyšetřování incidentu.

TSMC je jeden z předních výrobců polovodičových součástek, takže narušení tak významné firmy je docela špatné. Zároveň je to i varování pro ostatní, že hackeři „nespí“ a musí si dávat pozor. Dle prohlášení si TSMC s celou krizovou situací vedlo docela dobře, ale tak nemusí dopadnout všichni.

Kybernetická bezpečnost je už posledních pár let ožehavé téma, a to jak pro běžné osoby, tak i velké společnosti. Hrozba člověku hrozí skoro pořád a ten se s ní musí vypořádat a nenachytat se. O jednom z podvodů jsme informovali také my, ale je jich bohužel mnohem více. Nezbývá nám nic jiného než neriskovat a být obezřetní. To je především v dnešní době potřeba.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, bleepingcomputer.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *