Vivo a další čínské společnosti čelí zásadním problémům

Vivo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Vivo je na indickém trhu s telefony významným hráčem, ale vrásky na čele mu dělají nové předpisy, které se neustále zpřísňují. Nedávno byli v Indii zadrženi čtyři jeho pracovníci, nicméně, Vivo jim vyjádřilo podporu. K zatčení došlo v návaznosti na sérii přijatých nových zákonů, které jsou zaměřeny proti čínským technologickým gigantům, jako je Huawei, Vivo nebo Xiaomi.

Obvinění jsou většinou z důvodu finančních nesrovnalostí, a to přímo praní špinavých peněz. Vivo mělo velké problémy již loni v prosinci, kdy mu celníci zadrželi v Novém Dillí smartphony v hodnotě téměř 15 milionů dolarů. Čínský gigant s něčím takovým nepočítal, a tak to ovlivnilo jeho exportní plány.

Analytická společnost Counterpoint Research uvádí, že Vivo drží 17% podíl na indickém trhu s telefony. To znamená, že se nachází hned za Samsungem a před Xiaomi. Největší rána pro čínské výrobce bylo střetnutí na himalájských hranicích mezi oběma zeměmi. Stal se v červnu roku 2020 a pro obě strany byl fatální. Indie i kvůli tomu zakázala některé čínské aplikace s odkazem na obavy o národní bezpečnost.

Nicméně, indická vláda se nezastavuje jen u zatýkání a různých zákazů. Začátkem tohoto roku navrhla nové předpisy, které po výrobcích chytrých telefonů vyžadují, aby uživatelům umožnili odstraňovat předinstalované aplikace z telefonu. Tohle znamená další problém pro Vivo a ostatní společnosti.

Nejenom Vivo, ale také Xiaomi

Další čínskou společností utápějící se v problémech je Xiaomi, které bojuje o znovuzískání přístupu k zabaveným 676 milionům dolarů. O ty společnost přišla minulý rok v dubnu skrze obvinění z porušení pravidel ohledně devizových kurzů.

Vivo uvedlo, že se zavazuje k uplatnění všech dostupných právních možností. Čínská firma je nepopiratelně v těžké situaci. Nevypadá to, že by se indická vláda chystala k nějakým uvolněním na jejím trhu, a tak nezbývá, než nové zákony respektovat. V Indii jsou čínské společnosti populární, takže každá z nich má motivaci k tomu, aby na tamním trhu vydržela a dál prodávala svá zařízení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *