Společnosti Vivo s Transsion plánují uvést první rolovatelný telefon na světě

VIVO
Zdroj fotografie: Samsung

V posledních letech je trh se smartphony poměrně hodně proměnlivý. Ještě před pár lety nám stačil 5palcový displej, poté FullView displej, který má zmenšené rámečky a nyní začínají být populární skládací telefony. V tomto odvětví vede bezesporu Samsung s jeho řadami Galaxy Fold a Flip.

Avšak čínské společnosti také chtějí být v něčem první. i to je jeden z důvodu, proč se společnosti Vivo s Transsion společně zaměřily na uvedení prvního rolovatelného telefonu na světě. Podle leakerů se zcela nového telefonu dočkáme už příští rok.

Pro někoho je možná koncept rolovacích smartphonů neznámý, ale je zcela jednoduchý. V podstatě jde o to, že dané zařízení má displej, který se roluje dovnitř telefonu. To znamená, že si uživatel může nastavit velikost displeje podle sebe a nebude omezován jako u skládacích telefonů. Je to opět vzdálenější budoucnost, která nám značně usnadní život.

Transsion nebylo ve svých prohlášeních ohledně rolovatelných smartphonů nikterak skromné. Už jsme od něj v minulosti viděli řadu různých koncepčních telefonů. Například minulý rok to byl smartphone Techno Phantom Ultimate. Tento telefon měl 6,55palcový displej, který je schopný změnit svou velikost na 7,11 palců za pouhých 1,3 sekundy. Jeho další zajímavou funkcí byl malý displej na zadní straně, na kterém se ukazuje upozornění.

Dodavatelem pro Vivo může být BOE

Prozatím přesně nevíme, kdo přelomové panely pro rolovatelné telefony vyrábí, ale je pravděpodobné, že se jedná o BOE nebo Samsung Display. Každopádně u čínských společností spíše počítáme s tím, že se jedná o panely od BOE, který displeje dodává například pro Huawei. Samsung se skvěle uchytil u skládacích telefonů, a proto je pochopitelné, že ho chtějí některé jiné společnosti předčít v jiném směru. Vivo s Transsion jsou zatím na dobré cestě, jak se zdá. Samsung by mohl s prvním rolovatelným smartphonem mohl přijít až v roce 2025.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phone.cnmo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *