Vlajková loď bez kompromisů. HONOR Magic4 Pro poráží konkurenci napříč cenovou kategorií

HONOR Magic4 Pro
Zdroj fotografie: HONOR

HONOR Magic4 Pro, vlajkový prémiový mobilní telefon, který proráží benchmark v kategorii mobilních telefonů, v České republice zbořil všechny odhady prodejů a byl hned první den vyprodaný, a i po doskladnění znovu došlo k vyprodání během jednoho dne.

Není se čemu divit, je to vůbec poprvé, kdy je prémiový mobilní telefon HONOR uvedený i na tuzemský trh, který skóruje ve všech kategoriích. Srdcem je nejvýkonnější čip na světě, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, vysoce kvalitní LTPO displej je zaoblený na všech čtyřech hranách a i díky 1,07 miliardě živých barev si vychutnáte opravdový zážitek ze sledování jakéhokoli obsahu. A u toho to nekončí, nechybí profesionální filmová technologie IMAX Enhanced, vůbec poprvé na mobilních telefonech snímkovací frekvence 4K 60 fps nebo vysoká HDR kvalitu snímků. Jak si vede ve srovnání s konkurencí ze stejné cenové hladiny, Xiaomi 12 Pro, Samsung S22+ nebo Sony Xperia 1 III?

Procesor je srdcem telefonu

Rozdíly v prémiové kategorii jsou v dnešní době stále menší, v případě procesoru jsou karty rozdané jasně. Za kratší konec tahají mobilní telefony Sony a Samsung. Sony vsadilo na starší čip Snapdragon 888 a Samsung už tradičně na Exynos. Oba výkonnostně nestačí na v tuto chvíli nejvýkonnější čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.  Tento špičkový osmijádrový procesor s 4nm technologií tvoří základ hardwaru HONOR Magic4 Pro a Xiaomi 12 Pro. Exceluje při celkovém zatížení, při náročných hrách nebo tvorbě videa ve vysokém rozlišení.

HONOR Magic4 Pro
Zdroj fotografie: HONOR

Focení a natáčení na filmové úrovni

Nový prémiový HONOR Magic4 Pro poráží v této kategorii všechny konkurenty, který nabízí kombinaci 50Mpx širokoúhlý fotoaparát, 50Mpx ultra širokoúhlý fotoaparát, 64Mpx periskopový fotoaparát, doplňuje je také dTOF 8×8 senzor a senzor zamezující blikání. Oproti tomu Xiaomi disponuje trojicí 50Mpx zadních fotoaparátů, 50Mpx hlavní fotoaparát, 50Mpx ultra širokoúhlý a 50Mpx teleobjektiv. Samsung nabízí kombinaci jen hlavního 50Mpx fotoaparátů, který doplňují 12Mpx ultra širokoúhlý a 10Mpx teleobjektiv. Sony Experia pak má hlavní 12Mpx fotoaparát doplněný o 12Mpx širokoúhlý fotoaparát a 12Mpx teleobjektiv. Nejde ale jen o mega pixely. Tady HONOR Magic4 Pro válcuje svoje soupeře a přichází s Ultra Fusion Photography, technologií, kdy jednotlivé čočky spolupracují v různých ohniskových vzdálenostech společně, aby dosáhly co nejvyšší kvality výsledné fotografie. HONOR Magic4 Pro byl díky foto a video výbavě zařazený do špičky a zlaté kategorie DXOMARK.

Kapacitu baterie má HONOR Magic4 Pro skvělou

Jak stoupají nároky na výbavu mobilních telefonů, stoupá samozřejmě i potřeba dostatečné kapacity baterie. Z porovnávaných značek jen HONOR Magic4 Pro a Xiaomi 12 Pro disponují 4600mAh kapacitou baterie, obě značky se předhání v nejvýkonnějším rychlonabíjení, Xiaomi nabízí 120W rychlonabíjení, HONOR Magic4 Pro pak 100W rychlonabíjení i 100W bezdrátové rychlonabíjení. Samsung S22+ s 4500mAh kapacitou baterie stačí na 45W nabíjení a Sony Xperia 1 III s 4500mAh dosáhne jen na 30W nabíjení.Závěrečný verdikt – HONOR Magic4 Pro

V porovnávané prémiové kategorii je konkurence velmi vyrovnaná. HONOR Magic4 Pro ale válcuje všechny ostatní modely svoji prémiovou foto a video výbavou, navíc za podpory filmové technologie IMAX Enhanced. Vůbec poprvé se také můžete na mobilním telefonu setkat se snímkovací frekvencí 60fps. Samozřejmostí je také vysoká kvalita 4K nebo HDR.

HONOR je v plné síle zpět

Značka HONOR se zavázala být globální technologickou špičkou a vybudovat portfolio chytré domácnosti, které bude dostupné pro každého. Dnes má HONOR více jak 10 000 zaměstnanců, z nichž větší polovina pracuje na výzkumu a vývoji (R&D), čtyři vývojové instituce, více než sto inovačních laboratoří po celém světě, a podal už přes 5500 patentových žádostí. Velmi rychle etabloval také přes 30 strategických partnerství se světovými špičkami jako Microsoft, Google, Intel, Qualcomm apod., s nimiž společně vyvíjí inovativní řešení v rámci softwaru i hardwaru, a dokáže tak zajistit produkci mobilní technologie od začátku až do konce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *