Xiaomi a Leica oznamují průlom v odvětví mobilní fotografie

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi 14 Ultra / Zdroj: Xiaomi

Společnost Xiaomi v poslední době výrazně pokročila v oblasti mobilní fotografie, a to až do té míry, že je jedním z výrobců chytrých telefonů, který nabízí první 1palcový snímač fotoaparátu. Partnerství mezi společnostmi Xiaomi a Leica vedlo ke zrodu mnohem výkonnějšího hardwaru a softwaru fotoaparátu v telefonech Xiaomi. Nyní obě společnosti oznámily vytvoření společného optického institutu.

Optický institut Xiaomi a Leica v Číně

Na oficiálních webových stránkách společnosti Xiaomi se uvádí, že účelem tohoto institutu, který založily společnosti Xiaomi a Leica, je navrhování ultrapřesných optických čoček v kompaktním provedení, dosažení ideálního výkonu ve výpočetní fotografii, dodržování nejpřísnějších optických norem pro čočky a provádění výzkumu a aplikace špičkových optoelektronických technologií.

Na založení tohoto institutu se podílejí klíčoví pracovníci společností Xiaomi a Leica. Peter Karbe, který se významně podílel na konstrukci špičkových objektivů Leica Noctilux a APO, je jedním z členů tohoto institutu a bude působit jako optický expert. Zeng Xuezong, senior viceprezident skupiny Xiaomi a prezident oddělení mobilních telefonů Xiaomi, bude zastávat funkci ředitele. Yi Yan, vedoucí softwarového technického týmu skupiny Xiaomi, a Wang Xuanran, generální ředitel oddělení fotoaparátů Xiaomi, budou zastávat funkci zástupců ředitele.

Institut, který vznikl na základě partnerství mezi společnostmi Xiaomi a Leica, zatím nebyl založen. V současné době jsou v Pekingu plánovány tři hlavní laboratoře zaměřené na hardware fotoaparátů, zobrazování a objektivní a subjektivní hodnocení kvality obrazu.

Zdá se, že cílem společnosti Xiaomi je posunout mobilní fotografii na ještě pokročilejší úroveň. Zatímco Xiaomi 13 Ultra již disponuje výkonnou sestavou fotoaparátu, Xiaomi 14 Ultra by měl přinést ještě lepší hardware. Na vzhled nového smartphonu Xiaomi 14 Ultra se můžete podívat v našem předchozím článku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: leica-camera.com, mi.com

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *