Xiaomi odepsalo další smartphony. Tyto telefony se už další podpory nedočkají

Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Stejně jako většina výrobců telefonů i společnost Xiaomi aktualizuje svoji stránku se seznamem produktů EOS (End of Support). Na této stránce najdete informace o zařízeních, pro která výrobce telefonu přestane nabízet podporu. Zjednodušeně řečeno, telefony uvedené na této stránce již nebudou dostávat žádné aktualizace softwaru ani důležitého zabezpečení.

To znamená, že společnost Xiaomi nedávno aktualizovala svou stránku EOS Product List Page. A s aktualizací stránky čínský výrobce přidal na seznam 9 nových zařízení. Tato zařízení již nebudou dostávat bezpečnostní aktualizace ani aktualizace systému Android. Pokud vlastníte některé z těchto zařízení, tak je potvrzeno, že se na vašem zařízení již nebudou zobrazovat žádné aktualizace systému Android.


Kterých 9 telefonů Xiaomi bylo přidáno na seznam?

Nejnovější aktualizace na stránce seznamu produktů Xiaomi EOS přidala do seznamu tato zařízení –

  • Redmi Note 9 (ID)
  • Redmi 9 (CN)
  • Redmi 9A (GLOBAL)
  • Redmi 10X 4G (CN)
  • Redmi Note 9 (GLOBAL)
  • Redmi Note 9 (EHP)
  • Redmi 10X Pro (CN)
  • Redmi K30i 5G (CN)
  • POCO F2 Pro (GLOBAL)

Autor: Pasi Mämmelä / Zdroj: Pixabay

Odepsaní těchto smartphonů se dalo očekávat. Přeci jen jsou na trhu už několik let, takže postupný útlum aktualizací až do úplného konce byl nevyhnutelný. Na fungování vašeho mobilního zařízení se nic nemění. Váš smartphone bude stále aktivní a budete moci využívat jeho funkcí a služeb. Na druhou stranu je nutno říci, že vzhledem nedostupnosti bezpečnostních záplat se může časem stát, že vás smartphone bude náchylnější na kybernetické hrozby.

Pokud chcete mít jistotu zabezpečení, tak doporučujeme se podívat po novějších modelech smartphonů, které stále nabízejí bezpečnostní aplikace. Tím se vám alespoň částečně podaří eliminovat kybernetickou hrozbu, která na vás může číhat kdekoliv na internetu. Poslední dobou jsme stále více svědky toho, jak se nebezpečné aplikace snaží nabourat do našich telefonů a ukrást nám citlivé osobní údaje, případně platební údaje.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: rmupdate.com, trust.mi.com

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hodnocení: 5

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *