Západ ztrácí pevnou půdu pod nohama. Budoucnost leží na inovacích z Číny

Číny
Autor: Karolina Grabowska / Zdroj: Pexels

Čína už dávno není jenom zemí s velkým počtem obyvatel. Začalo se jí dařit v rámci technologií a mnoha dalších odvětví, ve kterých přispívá svými vynálezy k pokroku. Jedna z největších zemí postupně posiluje svou přítomnost na trhu s patenty, o čemž svědčí poslední data Čínské národní správy duševního vlastnictví.

Za celý rok 2023 měla totiž zaregistrováno více než 1,66 milionů patentů, což je hned o 25,7 % než měla v předchozím roce. Toto číslo jasně ukazuje, že Čína neustále vynakládá více úsilí na to, aby byla inovativním lídrem, a to zejména v technologiích.

Při pohledu na statistiku počtu patentů na 10 000 osob jich má Čína hned 11,8. Toto číslo se může zdát neznalým lidem malé, ale fakticky je to dost. Ukazuje totiž, že Číňané zvládají být kreativní a praktické vynálezy jsou pro ně stále běžnější. Největší pozornost se dostává nově vznikajícím průmyslovým odvětvím, které se nyní mohou pochlubit až 1,17 miliony patentů, což představuje hned 70 % z celkového počtu patentů.

Zajímavé je také to, jak společnosti ze svých patentů získávají maximum. Došlo totiž k 37,4% nárůstu patentů používaných k zajištění úvěru, díky čemuž společnosti mohou více investovat do svého růstu. To jenom dokazuje hodnotu těchto patentů, ale také to poukazuje na rostoucí ekosystém, ve kterém nové nápady vedou k dalším investicím a rozvoji.

Inovace pro zemi jako je Čína, jsou zásadní, protože podněcují hospodářský růst země, posilují globální konkurenceschopnost a řeší složité výzvy. Investicemi do inovací Čína přeměňuje své obrovské technologické zdroje a pracovní sílu na špičkové technologie a služby. Je to klíčové pro posílení pozice Číny jako jednoho z nejdůležitějších hráčů na světové scéně.

O vynalézavosti druhého nejlidnatějšího státu svědčí i to, jak se dokázal poprat s americkými sankcemi. Je pravdou, že sice není všechno ideální, ale podle nedávných zpráv se SMIC chystá k výrobě 5nm procesorů, což ještě před rokem bylo něco skoro až k neuvěření.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, news.cgtn.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *