Cestování časem v GTA VI? Díky této inovaci se může příběhově propojit svět Grand Theft Auto a Red Dead Redemption

GTA VI
Zdroj: Rockstar

Grand Theft Auto VI bude velmi pravděpodobně odkazovat na předchozí hry společnosti Rockstar a jeden odkaz na Red Dead Redemption 2 by byl velmi vtipný.

  • Očekává se, že Grand Theft Auto VI bude rozsáhlým titulem a může obsahovat odkazy na Red Dead Redemption 2, včetně narážek na jeho postavy a prostředí.
  • Záhada Gavina ve hře Red Dead Redemption 2 by mohla být potenciálně vyřešena v GTA VI, kde NPC jménem Gavin zoufale hledá svého přítele Nigela.
  • Zahrnutí prvků cestování v čase do hry RDR2 otevírá možnost komediálního zvratu, kdy je Gavin přenesen v čase a uvězněn ve světě GTA.

Mnozí očekávají, že Grand Theft Auto VI bude masivním titulem díky dlouhé době vývoje a očekáváním, která vyvolaly předchozí díly série. Stejně jako ostatní díly této hry bude i GTA VI pravděpodobně obsahovat spoustu nenápadných či zjevných odkazů na předchozí hry od Rockstaru, a to zejména na Red Dead Redemption 2, což je stejně velký titul, který je v myslích mnoha fanoušků stále čerstvý.

Ikonické postavy a prostředí hry Red Dead Redemption 2 se skvěle hodí pro svět Grand Theft Auto VI. Ty mohou sahat od dojemných odkazů na složitý příběh hry až po jednodušší komediální odkazy na odlehčenější sekvence RDR2. Zejména Grand Theft Auto VI by mohlo konečně uzavřít záhadu Gavina z RDR2 a nabídnout zábavný a fascinující zvrat k jednomu z nejpamátnějších setkání s NPC ve hře.

GTA VI a Red Dead Redemption 2 – Gavin

Jednou z nejlepších částí příběhu Red Dead Redemption 2 bylo detailní zpracování světa, díky pečlivě propracovaným rutinám každého NPC mapa skutečně žije vlastním životem. To dokonale nahrávalo průzkumu RDR2, kdy fanoušci organicky naráželi na nezapomenutelné události a interakce NPC poměrně často.

Krátce po vydání hry Red Dead Redemption 2 se fanoušci stali posedlí anglickým NPC jménem Nigel, který v průběhu příběhu hry horečně hledá svého přítele Gavina. Hráč je svědkem toho, jak se Nigelova příčetnost s přibývajícími lety zhoršuje, jeho nekonečné pátrání po příteli pohlcuje jeho život. Hráč může Nigela potkat po celé mapě RDR2 a často na něj křičí „Gavine!“, což vedlo k populárnímu memu mezi herní komunitou.

Kromě zvráceného humoru této situace byli fanoušci odhodláni odhalit záhadu Gavinova zmizení a předpokládali, že odpověď se skrývá někde v RDR2. Vzhledem k tomu, že fanoušci stále nevědí, co se s Gavinem stalo, Grand Theft Auto VI by mohlo být dokonalým způsobem, jak oddaným pátrajícím fanouškům poskytnout veselé odhalení.Jediné, co musí GTA VI udělat, aby se do této záhady vžilo, je představit NPC jménem Gavin, který zoufale hledá svého přítele Nigela. Toto NPC by mohlo fungovat stejně jako Nigel v RDR2, na kterého hráč náhodně narazí napříč herním příběhem při jeho strastiplném hledání. Gavin by samozřejmě musel mít na sobě oblečení odpovídající prostředí Red Dead Redemption 2 z 90. let 19. století, což by naznačovalo, že se Gavin při svém odloučení od Nigela nějak přenesl v čase.

V komicky krutém zvratu, který je velmi příhodný pro humor GTA, by Gavin mohl nakonec skončit v nemocnici kvůli svému údajně špatnému psychickému stavu a zpravodajské stanice by dokonce mohly informovat o jeho „bludech“, že je kovbojem z minulosti. Zatímco postavy z GTA VI by nebyly o nic moudřejší, oddaní fanoušci Rockstaru by se dozvěděli pravdu o Gavinově špatném stavu, ale zůstali by bezmocní, aby ho znovu spojili s jeho dávno ztraceným přítelem.

Zajímavé je, že hra Red Dead Redemption 2 již do cestování časem zasáhla prostřednictvím příběhové linie s Francisem Sinclairem, což zřejmě potvrzuje možnost cestování časem v univerzu celé hry. Tento příběh také souvisí s kultem Epsilon z Grand Theft Auto, přičemž Sinclair má stejné mateřské znaménko na obličeji jako zakládající člen kultu. Aby na to navázal, mohl by Gavin dostat stejné mateřské znaménko i v Grand Theft Auto VI, čímž by se oba tituly komediálně a loreově propojily.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reddit.com, quora.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *