Známe datum vydání řady Huawei Mate 50 a globální vydání operačního systému HarmonyOS

Huawei Mate 50 HarmonyOS
Autor fotografie: Lukáš Drahozal

Čínský technologický gigant se chystá odhalit řadu Huawei nova 10. Kvůli sankcím společnost představuje o hodně méně modelů než před nimi, ale to se naštěstí jen částečně dotklo vlajkových lodí. Nyní místo dvou vlajkových řad společnost představuje pouze jednu ročně. Minulý rok jsme se 29. července dočkali řady Huawei P50. Tento rok to bude řada Huawei Mate 50, která bude uvedena ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Na té stejné akci se dočkáme i nejnovější verze operačního systému HarmonyOS, takže už teď můžeme říct, že to bude největší akce tohoto roku.

Equelleaks uvádí, že řada Huawei Mate 50 se oficiálně dostane na trh 12. září. Tato řada bude jedinečná v tom, že jako jediná bude mít procesor Kirin 9000s. O tomto procesoru však zatím není známo mnoho informací, takže můžeme předpokládat, že časem se jich dozvíme více.

Derek Yu, prezident společnosti Huawei, již dříve potvrdil, že řada Huawei Mate 50 bude uvedena na trh v roce 2022. Potvrdil také, že uvedení řady Huawei Mate 50 proběhne na celosvětové tiskové konferenci společně s HarmonyOS 3.0. Podle posledních zpráv je tento vlajkový smartphone již v testování společně s HarmonyOS 3.0.Huawei se toho opravdu nebojí, jelikož si naplánoval vydání řady na stejnou dobu, kdy má být představena řada iPhone 14. Té bychom se měli dočkat v srpnu nebo září tohoto roku. Přestože Huawei nemá šanci uspět na globálním trhu, tak na tom čínském v takovýchto tahanicích úspěšný být musí. Tyto řady půjdou přímo proti sobě s tím, že to bude tvrdý boj.

Je možné, že by globální Huawei Mate 50 používal procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 4G s 5G pouzdrem přímo v balení. Také by měl mít lepší fotoaparáty než řada Huawei P50. Software bude zase představovat HarmonyOS 3.0, který přinese pohodlnější možnosti interakce a spolupráce mezi zařízeními.

HarmonyOS globálně?

Ano, čím dále více zdrojů potvrzuje, že s příchodem řady Mate 50 má dojít ke globálnímu odhalení operačního systému HarmonyOS. Zdá se, že Huawei konečně vyslyšel své fanoušky, a my se dočkáme plnohodnotné verze tohoto systému. Chcete Huawei Mate 50 s HarmonyOS?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *