Čínští prodejci tvrdí, že iPhone 15 v prodejích zaostává za nejnovějším Huawei Mate 60

 iPhone 15
Huawei Mate 60 Pro / Zdroj: Huawei

Letošní řada iPhone 15 se potýkala s několika problémy, a to způsobuje malé prodeje na pevninské Číně. Podle některých prodejců je situace taková, že nová vlajková loď společnosti Apple se prodává mnohem hůře než nejnovější Huawei Mate 60.

V průběhu minulého týdne se někteří místní prodejci podělili o své názory na prodejní výsledky řad iPhone 15 a Huawei Mate 60. Většina z nich si myslí, že problémy nového iPhonu 15 vyvolávají u kupujících pochybnosti. Hlavní odrazující prvek má být přehřívání nového iPhonu.

Někteří dokonce uvedli, že řada Huawei Mate 60 se prodává výrazně více než Apple a je mezi domácími spotřebiteli oblíbená. Prodejci však také poukázali na to, že nedostatek nabídky je v poptávce po řadě Huawei Mate 60 velmi znát, protože jakmile se smartphony opět doplní na sklad, tak jsou během několika hodin opět vyprodány.

 iPhone 15
iPhone 15 / Zdroj: Apple

Čekají se na ně fronty:

V průběhu září jsme byli svědky dlouhých front před kamennými prodejnami Huawei po celé Číně. Všechny modely včetně Huawei Mate 60, 60 Pro, 60 Pro+, a dokonce i ultraprémiový Mate 60 Ultimate Design jsou téměř vyprodané.

Podobnou popularitu zaznamenáváme i u řady prodejen s Apple iPhone 15. Velké obchody po celé zemi zaplavili lidé, kteří si chtějí koupit nový iPhone. To svědčí o úrovni konkurence mezi těmito dvěma značkami.Společnost Huawei má však v místním marketingovém odvětví velký vliv. Čínský výrobce technologií má mnoho obchodů, které nové zařízení propagují a prodávají prostřednictvím nejrůznějších kanálů třetích stran.

Společnost se při dosahování maximálních výsledků spoléhá spíše na místní spotřebitele, což nemusí být případ Applu. Kromě názorů prodejců se iPhone 15 a řada Huawei Mate 60 prodávají mezi čínskými zákazníky dobře, protože tyto dvě společnosti nadále posouvají objednávky k novému datu dodání po doplnění skladů.

Bude zajímavé sledovat první prodejní výsledky za toto čtvrtletí. Myslíte, že se bude dařit více iPhonu nebo Mate 60? Dejte nám vědět do komentářů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *