Zprávy o řadě Pura 70 využívajících 90 % domácích dílů nebyly pravdivé

Pura
Zdroj: Huawei

Huawei byl nedávno středem pozornosti s jeho řadou Pura 70, a to hned z několika různých důvodů. Například kvůli změně názvu řady z P na Pura, kontroverzní umělé inteligenci nebo skrze to, že 90 % dílů v telefonech pochází z domácí výroby. To byl údajně cíl, který se společnosti povedlo naplnit. Nicméně, teď se ukazuje, že tato informace nebyla úplně pravdivá nebo že se alespoň na pravdě nezakládá.

Se zprávou poprvé přišla čínská média, která se odkazovala na japonskou společnost věnující se rozborům elektronice – Formalhaut Techno Solutions. Podle médií měla tato firma údajně provést rozbor nové řady Pura 70, a to od hlavního čipu přes obrazovku, obal, pouzdro až po fotoaparáty. Většinu komponentů v těchto částech telefonu měly dodat čínské společnosti.

Generální ředitel Formalhaut Techno Solutions však všechny takové zprávy vyvrátil a uvedl, že jeho společnost neobdržela žádná zařízení k analýze řady Pura 70. Konkrétně uvedl: „Nikdy jsem nějak nekomentoval Pura 70, protože jsme tento produkt neobdrželi“, uvedl ředitel v reakci na e-mail od deníku South China Morning Post.

Kirin 9010 je pro Pura tou nejlepší možnou volbou

Bohužel ani samotný Huawei nebyl moc transparentní s detaily týkající se součástek v Pura 70. Jedinou potvrzenou informací je snad to, že telefon má čip Kirin 9010 vyrobený 7nm procesem společností SMIC. Je to procesor, který využívá stejnou výrobní technologii jako jeho předchůdce Kirin 9000S. To je procesor, který Huawei použil pro řadu Mate 60.

Je pravděpodobné, že stejně jako Kirin 9000S, tak i Kirin 9010 půjde do amerického vyšetřování, protože se americké vládě přestává líbit to, že má Huawei k dispozici složitější výrobní procesy. Nicméně vyšetřování Kirin 9000S, i přes mnoho spekulací, zatím nic neobjevilo. Zdá se, že tentokrát Huawei nic neporušil a nebudou se na něj muset uvalovat sankce, tak jak to mají USA ve zvyku. A nakonec se ještě proslýchá, že čínský gigant pracuje na čipu pro PC se stejným výkonem jako má Apple M2.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *