Řada Huawei Pura 70 čelí kontroverzi. Její umělá inteligence umí odstranit části oblečení

Huawei
Zdroj: Huawei

Úplným průkopníkem v rámci umělé inteligence se stala svého společnost OpenAI, která představila svůj ChatGPT. Od té doby pokrok AI jakoby nešlo zastavit, a to natolik, že se tento trend promítá také do nových vlajkových smartphonů společností. Jako první s tím přišel Samsung, kterého teď následuje Huawei.

Teprve nedávno Huawei uvedl svou novou řadu Pura 70, které má mimo jiné plno funkcí umělé inteligence. Bohužel se nyní dostala pod palbu kritiky za to, že lidem maže části jejich oblečení. Nespokojení uživatelé si hromadně stěžují na čínské sociální síti Weibo, kde rovněž zveřejňují své zkušenosti. Na videích je vyobrazeno, jak snadno může uživatel nějakému člověk „sundat“ oblečení pouze pomocí AI a prstu.

V případě, že má žena například rolák, tak pouze stačí když prstem přejedete po její hrudi a AI jí z roláku udělá výstřih, což se samozřejmě uživatelům nelíbí. Kdokoli takto může odhalit části těla jiné osoby bez jejího souhlasu. Celkově tato funkce vyvolává obavy o soukromí. Někteří uživatelů se dokonce obávají toho, že by to jiní mohli zneužívat a sdílet nevhodný obsah. Čínský gigant se už k celé situaci vyjádřil v tom smyslu, že o problému ví a zároveň ujistil uživatele, že problém bude vyřešen v nadcházející aktualizaci.

Huawei musí řešit nepříjemnou situaci

Huawei musí celý incident vyřešit co nejdříve tak, aby se na něj rychle zapomnělo. Možnost upravovat fotografie takovým způsobem vyvolává etické otázky a ještě ukazuje, jak snadno lze technologii umělé inteligence zneužít. Svízelná situace, do které se Huawei dostal, jen poukazuje na to, jak je důležité umělou inteligenci pečlivě vyzkoušet, než se vypustí do světa.

V minulosti podobné kontroverzi čelilo také OnePlus, které umělo už rovnou při focení „vidět“ přes tenké vrstvy. Možná to zní nevinně, ale později se přišlo na to, že tato funkce může vidět i ženám pod šaty, takže se jí OnePlus v nejbližších aktualizacích poté zbavilo. Pro Huawei může být útěchou alespoň to, že si takovou ostudu uřízl jenom v Číně, zatímco OnePlus se to stalo globálně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *