10. výročí tabletů Huawei: Dodáno 100 milionů kusů a číslo pořád roste

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei je obří technologická společnost s mnoha zaměřeními, mezi která patří počítače, monitory, notebooky, telefony, hodinky a samozřejmě tablety. Ty se staly nedílnou součástí naších životů během pandemie Covidu, kdy se jejich prodeje zvýšili nad typickou úroveň.

Čínský gigant tento rok slaví 10. výročí svých tabletů. Při této příležitosti dodal více než 100 milionů kusů tabletů. Společně s touto oslavou Huawei potvrdil uvedení nového tabletu MatePad Pro 13.2 palců, a to již 25. září. Leakeři očekávají, že se stane vůbec nejvýkonnějším tabletem ze všech.

Nový tablet bude uveden v Číně společně s vlajkovou řadou telefonů Mate 60. Na základě úniků očekáváme, že dostane plno zajímavých funkcí včetně duální selfie kamery s podporou 3D skenu obličeje. Ten zajišťuje větší bezpečnost tak, že se vám do zařízení nikdo nedostane např. pomocí fotografie s vaším obličejem. O velký výkon se postará čipová sada Kirin 9000s, která je unikátní tím, že je vyrobená 7nm výrobním procesem pouze pomocí čínských technologií. To bylo něco, o čem si čínské společnosti mohly nechat doposud zdát. Dále dostane MatePad Pro 13.2 ultra tenké rámečky, takže nabídne vysoký poměr obrazovky k tělu.

Huawei nám přináší zrychlení

Další novinkou nového tabletu je technologie StarLight, což je nová bezdrátová technologie pro nabíjení stylusu. Ta se postará o to, že se váš stylus nabije až 6x rychleji v porovnání s poslední generací. To je opravdu velký posun vpřed, který nám slibuje lepší zážitek ze psaní a používání celého zařízení celkově.

Je otázkou, jak si tablety povedou v budoucnu. V dnešní době už je dokážou smartphony v lecčem nahradit, i když je pravdou, že se najdou i tací, kteří preferují velký displej. To je pak tablet jasnou volbou. Nicméně, co se týká výkonnosti, tak už jsou telefony zcela na stejné úrovni jako tablety. Je dost možné, že se bez nich jednou obejdeme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweiupdate.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *