Amerika pukne vzteky. Huawei opět vyrábí své procesory. Kirin 9000s má 12jádrovou architekturu, a dokonce je silnější než Snapdragon 888

Huawei
Zdroj: Huawei

Mobilní benchmarková platforma Antutu dnes oficiálně potvrdila, že Kirin je zpět a Huawei Mate 60 Pro používá čipset Kirin 9000s s 12 jádry. V testu dosáhla čipová sada výrazného nárůstu výkonu a mohla být srovnávána s čipem Qualcomm Snapdragon 888.

Podle výsledků testu nasbíral Kirin 9000s 279677 bodů v CPU, 225491 bodů v paměti a 194615 bodů v UX. Celkově telefon s Kirinem 9000s dosáhl 699783 bodů. Antutu odhalil, že Kirin 9000s používá 12jádrovou architekturu, což je pro čipsety Kirin poměrně neobvyklé. Zahrnuje dvě jádra A34, šest upravených jader A78AE a čtyři jádra A510, špičková frekvence je následně 2,62 GHz.

Mezitím čip využívá grafický procesor Maleoon 910, který si vyvinula společnost Huawei sama. Antutu nemůže přesně změřit jeho výkon kvůli nepodporovaným informacím o GPU. AnTuTu uvedlo, že výše uvedené specifikace jsou založeny na tom, že informace o hardwaru lze přečíst jeho aplikací. Na druhou stranu nemůžeme vyloučit, že Huawei některé údaje o zařízení skrývá.

Z hlediska procesoru je výkon Kirinu 9000s vyšší než u Qualcommu Snapdragon 888, ale je lehce nižší než u platformy Snapdragon 8. gen 1. Na přesnější informace si budeme muset ještě chvilku počkat.

Společnost Antutu poznamenává, že je chvályhodné, že se podařilo vyrobit vlajkový SoC v tak silném konkurenčním prostředí. Vzhledem k tomu, že část s GPU ještě nebyla plně odhalena, nelze test prozatím plně dokončit. Antutu také slíbilo, že související problémy co nejdříve vyřeší.

Nakonec Antutu dospělo k závěru, že Kirin je zpět a spolu s ním se vrací i dlouho očekávané 5G připojení. Huawei to dokázal a prolomil americké sankce.

Je vidět, že se společnost Huawei nevzdává a svůj návrat myslí skutečně vážně. Bude jenom otázkou času, kdy se jí opět podaří nabídnout smartphony, které budou plně konkurence schopné i na evropském trhu. Myslíte, že se vrátí opět na vrchol?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hodnocení: 22

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *