A dost! Jeden z amerických zákonodárců požaduje odstávku Huawei od veškerých technologií

Huawei
Autor: Karolina Grabowska / Zdroj: Pexels

Huawei zažívá bezpochyby skvělé období. Již od roku 2019 čelí sankcím ze strany USA. Kvůli nim přišly jeho telefony o Google služby a globální zájem o značku opadl. O rok později Spojené státy rozhodly o tom, že by čínský gigant neměl používat ani procesory vyrobené pomocí americké technologie.

To byl zpočátku problém, ale poté se Huawei dohodl s Qualcommem na výrobě speciálně upravených čipů, ve kterých nebylo připojení 5G. A ačkoli všechna tato období byla nadměrně těžká, tak to čínská společnost zvládla, udržela své podnikání se smartphony a nyní zažívá růst. Ve prospěch Huawei také hovoří to, že si dokáže vyrábět sám procesory s připojením 5G. To ještě před pár měsíci bylo něco zcela nereálného.

Právě nový procesor na čínského giganta upozornil také zákonodárce v USA, kterým se zřejmě nová zpráva nelíbí. Dokonce jeden z nich navrhuje to, aby se uplatnil nový zákaz vývozu na dvě čínské společnosti – SMIC a Huawei. SMIC je největší čínský výrobce polovodičů, který se začíná stávat důležitým dodavatelem komponentů pro Huawei.

Jeden ze zákonodárců USA vyzval americkou vládu k zákazu poté, co se začal domnívat, že by si Huawei nemohl nechat vyrobit procesory bez použití americké technologie. Michael Gallagher, člen sněmovny reprezentantů, v prohlášení uvedl, že by Čína pravděpodobně nedokázala vyrobit nové čipy bez použití amerických technologií. Jestli by se to potvrdilo, pak by to znamenalo, že SMIC porušilo pravidla Ministerstva obchodu pro zahraniční produkty. Takové porušení Spojené státy kategorizují jako hrozbu o národní bezpečnost.

Návrh od Gallaghera pravděpodobně narazí na odpor mnoha amerických společností, které budou tvrdit, že to může poškodit americkou ekonomiku. Avšak podle Gallaghera si musí jeho země hlídat národní bezpečnost. První, kdo Huawei zařadil na černou listinu, byl bývalý americký prezident Donald Trump. V tuto chvíli není jasné, jak vláda na nový návrh zareaguje, avšak je zcela jisté, že situace mezi asijskou a americkou velmocí bude eskalovat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *