Apple opět ponížen? Huawei představí satelitní komunikaci ještě dříve

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

V posledních několika měsících se objevilo několik zpráv týkajících se chystané řady Mate 50. Společnost Huawei obvykle aktualizuje svou řadu Mate každý rok. Řada Mate 40 však byla oficiálně vydána už v roce 2020. To znamená, že řada Mate 50 měla přijít v roce 2021.

Z pochopitelných důvodů má tedy toto zařízení již roční zpoždění. Po dlouhém čekání bude řada Mate 50 konečně oficiálně uvedena na trh 6. září. To je již za několik dní a s blížícím se datem uvedení na trh se objevují další zprávy týkající se této nové řady. Objevily se spekulace, že Mate 50 bude podporovat satelitní komunikaci.

Kromě toho generální ředitel Huawei Consumer Business Yu Chengdong v úvodním videu k Mate 50 bez obalu prohlásil, že Huawei se chystá vydat technologii, která „prorazí nebe směrem vzhůru“. To také naznačuje, že nová vlajková řada bude podporovat satelitní komunikaci.


Nenechte si ujít:


Satelitní komunikace je novým průmyslovým trendem

Podle zprávy Securities Times potvrdil jeden ze zasvěcených pracovníků Huawei, že Mate 50 bude skutečně podporovat satelitní komunikaci. To naznačuje, že společnost Huawei předběhne společnost Apple v implementaci této funkce do mobilních telefonů. Podle předchozích odhalení analytika společnosti Tianfeng International Ming-Chi Kuo bude řada Mate 50 podporovat satelitní komunikaci a poskytovat služby nouzových SMS podporovaných systémem Beidou. Za zmínku stojí, že 26. srpna byl schválen patent na „metodu a zařízení pro satelitní komunikaci“, o který požádala společnost Huawei Technologies Co, Ltd. Společnost již dříve požádala o řadu patentů souvisejících se satelitní komunikací.

Kromě satelitní komunikace společnost také přinese mnoho zajímavých funkcí nového telefonu. Jednou z nich je nová obrazová značka XMAGE, interní řešení optimalizace fotoaparátu společnosti Huawei. Kromě toho bude tento přístroj vybaven objektivem s proměnlivou clonou se 6 lamelami. Podle dřívějších zpráv kromě modelu Mate 50e, který používá čip Snapdragon 778G, všechny ostatní modely řady Mate 50 používají čip SM8425 (Snapdragon 8 Gen 1 4G).

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *