Amazon Prime Video se chystá udělat nepopulární krok. Přinese do svého streamování reklamu

Prime
Autor: StockSnap / Zdroj: Pixabay

Předplatné Amazon Prime poskytuje uživatelům plno výhod na jednom místě, a to včetně dopravy zdarma, Amazon Music či známého Prime Video. Poslední jmenovaná výhoda je streamovací platforma, jako je Netflix nebo SkyShowtime.

Najdete na ní úžasné pořady za přijatelnou cenu v porovnání s konkurenty. Avšak už zpočátku bylo jasné, že za nízkou cenu, kterou Amazon nabízí, není tato platforma navždy udržitelná. To se teď začíná potvrzovat, jelikož Prime video brzy začne zobrazovat reklamy, a to všem svým předplatitelům.

Amazon už s novou praktikou začal ve Spojených státech, kdy tamním předplatitelům začal zobrazovat reklamy. Tento krok není nikterak překvapivý, jelikož platforma potřebovala najít další příjmy tak, aby dokázala vyrovnat ztráty z vysokorozpočtové produkce. To znamená, že nyní mají předplatitelé očekávat 3,5 minut reklam za jednu hodinu s ujištěním, že to prý neovlivní celkový zážitek ze sledování.

Amazon nejprve zavede reklamy v USA, a až poté do dalších zemí. Těmi jsou Kanada, Německo, Francie, Itálie a Španělsko. Na ostatních trzích nevíme, kdy se k nim reklamy dostanou. Nicméně můžeme předpokládat, že ve chvíli, kdy reklamy budou v Evropě, tak to postihne také Česko. V tuto chvíli je cena Prime videa u nás příjemných 79 Kč. Pokud byste chtěli verzi bez reklam, tak si připlatíte okolo 2,99 USD. V přepočtu je to asi 69 Kč.

Prime video bude zobrazovat reklamy v délce 15 sekund až 2 minuty. Tyto reklamy se mohou objevit buď na začátku, uprostřed nebo konci filmu či seriálu. Amazon se zachoval stejně jako Netflix, ale s tím rozdílem, že Netflix nám nabízí ještě složitější balíčky. Je otázkou, jak na tuto změnu zareagují uživatelé, protože právě bezkonkurenční cena dělala z Prime Videa jednu z nejoblíbenějších platforem. Výhodou pro ni je bezesporu to, že už má alespoň vybudovanou velkou uživatelskou základnu, která platformu najednou neopustí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, usatoday.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *