iPhone 14 Plus může skončit jako další komerční katastrofa

iPhone 14 plus
iPhone 14 / Zdroj fotografie: Apple

Pro letošní rok si iPhone připravil něco nostalgického, jelikož jsme se dočkali řady iPhone Plus. Jedná se tedy o návrat této řady poprvé od modelu iPhone 8 Plus. Původně jsme mysleli, že nové zařízení přijde jako iPhone 14 Max, ale nakonec se z něj vyklubal v podstatě pouze větší iPhone 14 s názvem iPhone 14 Plus.

Oproti standartnímu zařízení má 6,7palcový displej a větší baterii jinak nabízí vše úplně stejné. Tento smartphone přišel jako protiopatření kvůli selhání modelů iPhone 12 Mini a iPhone 13 Mini. Applu zřejmě trvalo dva roky, než mu došlo, že v dnešní době už není moc velká poptávka po malých mobilech. Když pak uviděl poptávku po modelech Max, tak se rozhodl proto, že přinese větší zařízení, které ale bude levnější. Nicméně se dá očekávat, že i model Plus skončí jako další neúspěch.

Podle zpráv statistického analytika Ming-Chi Kuo mají první vlně předprodejů dominovat převážně modely Pro, které tvoří 85 % objednávek. Poněkud hůře si vede iPhone 14 s 10% podílem a úplně nejhůře je na tom iPhone 14 Plus. Jeho objednávky tvoří méně než 5 %. V této situaci musí mít zastupitelé Applu takové déjà vu, jelikož řada Mini si nevedla o nic lépe. Každopádně v tuto chvíli ještě nevíme, jak velkým propadákem řada Plus bude, ale prozatím to nevypadá vůbec dobře.


Bude Vás také zajímat:


Analytik uvedl, že prodeje varianty Pro jsou vyšší než v minulých letech, za což zřejmě může nepoměr mezi standartní a vylepšenou variantou. Letošní standartní varianta není zas tak moc vlajková jako modely jiných výrobců. Na tom se podepsala inflační krize, kdy se Apple snažil úplně maximálně o to, aby použil ty levnější, ale zároveň kvalitní komponenty.

V tuto chvíli upgrade z iPhonu 13 na variantu iPhone 14 (Plus) nedává absolutně žádný smysl. Dočkáte se maximálně o rok delší podpory a vylepšeného rok starého procesoru, ale to je vše. Je otázkou, jak si nová řada iPhonů povede, ale prozatím to nevypadá moc dobře.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *