Americké sankce proti Číně brzdí Nvidii v prodejích. Musí hledat alternativy, jak dodávat nové čipy s umělou inteligencí do Číny

Nvidia
Autor: Stas Knop / Zdroj: Pexels

Společnost Nvidia dělá v Číně další chytrý krok a představuje dva nové čipy s umělou inteligencí, přestože čelí problémům spojeným s vývozními omezeními ze strany USA. Generální ředitel společnosti Jensen Huang prozradil, že tyto čipy jsou nyní nabízeny vybraným zákazníkům k testování. Nvidia se snaží udržet si silnou pozici na čínském trhu, i když se pohybuje ve složitých podmínkách mezinárodních obchodních zákonů.

Čipy byly upraveny tak, aby odpovídaly novým americkým pravidlům.

Huangovo oznámení se neponořilo do podrobností o čipech ani o tom, kdo je testuje, a nechalo tak mnohé přemýšlet o detailech. Hovořilo se, zejména ze zpravodaje SemiAnalysis, o tom, že Nvidia plánuje uvést tři čipy (H20, L20 a L2) speciálně pro Čínu. Tyto čipy údajně obsahují některé z nejnovějších technologií Nvidie, ale byly upraveny tak, aby se vešly do nových amerických pravidel.

Situace společnosti Nvidia v Číně je v poslední době složitá. Rozhodnutí americké vlády zpřísnit kontroly vývozu těžce zasáhlo prodeje společnosti Nvidia. Společnost se dříve těšila z významné části svých příjmů pocházejících z Číny, ale nedávná opatření zaznamenala znatelný pokles příjmů z tohoto regionu.

Navzdory těmto překážkám Nvidia nesedí se založenýma rukama. Začala přijímat předobjednávky na čip H20, který je stavěn do pozice silného soupeře proti konkurentům, jako je Huawei. Na cestě se však objevily určité překážky, například zpoždění související s problémy výrobců serverů se začleněním čipu do jejich systémů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *