Výkon Samsungu Galaxy S23 unikl na GeekBench. Výsledek nenechal jedno oko suché

Samsung
Mobilní telefon od Samsungu / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Už dlouhodobě unikají zprávy o nadcházející řadě Samsung Galaxy S23, jako kdyby nám tím Samsung dával najevo, že tentokrát se jeho vlajky ukážou dřív. V době představení už nebude nic, co bychom o řadě Samsung Galaxy S23 nevěděli. Dokonce včera Samsung Galaxy S23 prošel testem společností GeekBench, který nám ukázal docela jasnou představu o tom, jaký výkon nové smartphony budou mít.

Samsung opět nasadí variantu s procesorem Exynos. Po fiasku s Exynosem 2200 se však všichni raději dívají na verzi se Snapdragonem 8 Gen 2. Dnes Geekbenchem prošla pověstná americká verze Samsungu Galaxy S23 s číslem modelu SM-S911U. Zařízení prošlo webem benchmarku s kódovým označením „Kalama“, což pravděpodobně odkazuje na další vlajkovou čipovou sadu od Qualcommu, kterou bude Snapdragon 8 Gen 2.

Výsledky Samsungu Galaxy S23 / Zdroj fotografie: GeekBench

Snapdragon 8 Gen 2 přinese hlavní jádro s taktem 3,36 GHz. Podle úniků má jít jádro Cortex-X3. K dispozici budou také čtyři menší s taktem 2,80 GHz. Ta podle úniků budou ARM Cortex-A715. A nakonec se dočkáme i nejmenších jader ARM Cortex-A710 s taktem 2,02 GHz. Všechny informace ohledně nového procesoru jsou v souladu s tím, co nám v minulosti uváděl leaker s přezdívkou Ice Universe. Ten přesně ve svém úniku napsal, že čipset bude mít konfiguraci 1 + 2 + 2 + 3 jádra. Konkrétně testovaná varianta měla 6,94 GB RAM, což předpokládáme, že je 8 GB RAM.


Nenechte si ujít:


Samsung Galaxy S23 získal 1 524 bodů v jednojádrovém testu a 4 597 bodů v tom vícejádrovém. Samozřejmě, že v době vydání se skutečné skóre může ještě mírně lišit, ale rozhodně to nebude žádný velký rozdíl. Musíme brát v potaz to, že se jedná o nedokončený produkt, běžící na procesoru, který teprve bude odhalen. Každý takový únik musíme brát s nadhledem. Zejména od Samsungu, který byl v centru nedávných kontroverzí ohledně testování společností GeekBench.

Nové telefony budou mít rovněž i novou grafiku, kterou bude Adreno 740, nástupce Adreno 730. Telefon poběží na Androidu 13 a můžeme očekávat, že bude představen s One UI 5.0.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *