Android 12 má pouze 2,6 % uživatelů. Samsung je zase nejoblíbenějším Androidem

Android 12
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Člověk by si řekl, že když ne většina, tak alespoň nějaká významná část uživatelů bude mít už Android 12 na svém zařízení, ale opak je pravdou. Už je to několik měsíců, co je Android 12 k dispozici. Jedná se o nejnovější operační systém společnosti Google, ale zatím to tak nevypadá. Ačkoli výrobci smartphonů vydávají poměrně dost zařízení, tak jich relativně málo nasazuje Android 12. Potvrzuje to jen trend z minulosti, kdy se nasazování nových systémů Android prodlužuje.

Není tedy opravdu překvapivé, když vám povím, že pouze 2,6 % uživatelů používá Android 12. Tohle číslo máme z průzkumu provedeného společností Uptodown, což je alternativní obchod Google Play, který má 130 milionů uživatelů. Ve skutečnosti je nejnovější operační systém od Google až na pátém místě mezi nejoblíbenějšími operačními systémy. Asi nikoho nepřekvapí, že první místo zaujímá Android 11 s 29,5 % uživatelů.

Android 11 následuje systémová verze s číslem 10 (25,2 %), pak pokračujeme na verzi 9 (11,5 %) a celý žebříček zakončuje stařičká verze Androidu 8.1 Oreo (11 %). Jak jsem již zmínil výše, tak tyto výsledky nejsou neobvyklé. V dnešní době už je to spíše tak, že předcházející verze bývá populárnější než ta nejnovější. To byl zejména případ Androidu 11 v roce 2021, který zůstával dlouho za Androidem 10, i když jej má ještě čtvrtina uživatelů.

Žebříčky nejoblíbenější Android značky a prohlížeče / Zdroj fotografie: Uptodown (se souhlasem)

Dále jsme se dozvěděli nejoblíbenější Android značky. V této kategorii vládne Samsung s 31,62 %. Následuje jej Xiaomi s 16,31 % a možná trochu překvapivě Huawei s 11,07%. Můžeme odhadovat, že to jsou ještě pozůstatky Huawei smartphonů s GMS. Reálné číslo je určitě dost nižší. A nakonec prohlížečům vévodí Google Chrome s drtivými 83,6% uživatelů. Druhý se umístil nativní prohlížeč od Samsung s 5,15 % a třetí příčku zabrala Opera.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *