Netflix opět zvyšuje ceny na některých trzích. Budeme si muset sáhnout hlouběji do peněženky?

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Společnost Netflix dnes oznámila, že zvyšuje ceny svých předplatných Basic a Premium ve Spojených státech, Velké Británii a Francii. Nové ceny vstoupí v platnost okamžitě.

V USA bude nyní tarif Basic stát 11,99 USD měsíčně, což je zdražení o 2 USD, a tarif Premium bude stát 22,99 USD měsíčně. Původní cena byla 19,99 USD, takže se zákazníci dočkají zdražení také o 2 USD. Cena tarifu Netflix s podporou reklam ve výši 6,99 USD a tarifu Standard ve výši 15,49 USD zůstane stejná.

Je třeba poznamenat, že Netflix již nenabízí tarif Basic novým předplatitelům v USA, ale na stávající předplatitele se zvýšení ceny vztahuje.

Ceny tarifů Basic a Premium ve Velké Británii a Francii se rovněž zvyšují, zatímco tarify s podporou reklam a Standard zůstávají také beze změny. Ve Spojeném království budou nyní tarify Basic a Premium stát 7,99, resp. 17,99 GBP a ve Francii budou tarify Basic a Premium stát 10,99, resp. 19,99 EUR.Společnost Netflix oznámila zvýšení cen ve svém prohlášení k výsledkům za třetí čtvrtletí roku 2023. Společnost uvedla, že jí přibylo 8,8 milionu nových předplatitelů, což je o 2,4 milionu více než v předchozím čtvrtletí. Její tržby dosáhly 8,54 miliardy dolarů, což je nárůst oproti 7,9 miliardy dolarů, které utržila v loňském roce.

Netflix tvrdí, že zvýšení cen mu pomůže rozšířit knihovnu obsahu, spolupracovat s nejlepšími tvůrci, více investovat do televizních pořadů, filmů a her a vybudovat ještě hodnotnější podnik.

Zda se bude vlna zdražování šířit Evropou zatím není potvrzené. Můžeme očekávat, že se o případném zdražení dozvíme během několika následujících týdnů, podle odezvy ostatních trhů na nepříjemné zdražování. Osobně si myslíme, že si společnost Netflix nenechá ujít možnost zvýšeného výdělku v Evropě. Jakmile se dozvíme bližší informace, tak vás budeme opět informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, eu.usatoday.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *