Android Auto od Google dostává nové rozhraní. Od teď bude cestování ještě příjemnější

Android Auto
Zdroj fotografie: Google

Ovládací panely se systémem Android Auto se staly důležitou součástí moderních automobilů. Dneska už pomalu nenajdete automobil, který by tuto funkci nepodporoval. Dokonce i samotní majitelé automobilů, kteří nemají Android Auto v základu, si našli cestu tím, že instalují Android Auto přes jiné výrobce. Takovým příkladem je například Motorola MA1 Android Auto.

Je tedy vhodné, že Google zavádí některé upgrady do aplikace, které přinášejí nejen nový vzhled, ale i další funkce. Android Auto je celosvětově velmi oblíbené, a těžko budete hledat automobilového nadšence, který by o této funkci ještě neslyšel.

Android Auto
Zdroj animace: Google

Hlavní změnou v aplikaci je, že uživatelské rozhraní bude flexibilnější při přizpůsobování se různým velikostem a orientací obrazovek auta. Bude mít také výchozí vzhled rozdělené obrazovky, který řidičům nabídne snadnější kontrolu nad hlavními funkcemi. Google také pracuje na tom, aby do Android Auto přinesl více videoobsahu a možnosti odesílání a sdílení. To uživatelům umožní odesílat videa ze svého smartphonu na displej vozu.

Android Auto nasazuje většina ovladačů hlavně pro mapové informace, média a zprávy. Asistent Google a oznámení budou s novým Outlook Auto dostupnější. Ovládací stanice bude také moci být na straně nejblíže k volantu vozu pro snazší řidičův přístup.

Gif zobrazující dvě auta používající Android Auto k navigaci a přehrávání médií
Zdroj animace: Google

Asistent Google vám poskytne navrhovaná rychlá řešení při problému s vozidlem. Včetně sdílení odhadovaného času nebo příjezdu servisního vozidla s vašimi kontakty. Navíc novější vozy s vestavěným OS Android Automotive získají více funkcí, jako je procházení webu, sledování videí na YouTube a další možnosti. Tyto funkce budou samozřejmě dostupné pouze v případě, že je auto bezpečně zaparkované. Některé značky automobilů, které budou mít tyto funkce už v základu, zahrnují například Ford, Volvo, GMC a další.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: blog.google.com/

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *