Apple a další společnosti dostaly v Číně na frak. Huawei díky sérii Mate 60 začíná získávat zpět původní podíl na trhu

Apple
Zdroj: Huawei

Pád Applu, Vivo, Oppo a dalších výrobců telefonů přinesl společnosti Huawei po uvedení Huawei Mate 60 Pro dobré výsledky, protože si vydobyla nový podíl na trhu, který již delší dobu ztrácela.

Údaje z výzkumu společnosti GfK ukazují, že prodeje řady iPhone 15 klesly v měsíci uvedení na trh o 6 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Na druhou stranu společnost IDC odhalila, že dodávky společnosti Apple se ve třetím čtvrtletí roku 2023 v Číně snížily až o 4 %.

IDC odhaluje, že společnosti Oppo a Vivo, jedni z pěti největších výrobců telefonů, zaznamenávají ve třetím čtvrtletí letošního roku nejhorší pokles, který snižuje meziroční růst o 10,5 %, resp. 25,7 % ve třetím čtvrtletí roku 2023.

Apple
Zdroj: IDC

Společnost Xiaomi, která je mezi nejprodávanějšími produkty na pátém místě, si mezitím stojí na svém místě, aniž by zaznamenala jakýkoli meziroční nárůst. Výzkumník poznamenává, že řada Huawei Mate 60 dělá mezi spotřebiteli značný rozruch.

Údaje společnosti Counterpoint Research ukazují, že Huawei zvýšil meziroční nárůst prodejů o 37 %. Naproti tomu společnosti Apple, Oppo a Vivo zaznamenaly ve 3. čtvrtletí 2023 pokles o 10 %, 14 % a 13 %. Mezitím Honor, bývalá dceřiná společnost Huawei, znovu získala první místo na čínském trhu se smartphony.

Apple
Zdroj: Counterpoint Research

Společnost Huawei sice stále zůstává mimo první pětku v sekci podílu na trhu chytrých telefonů, ale zdá se, že společnost začala získávat zpět veškerý ztracený postup ve prospěch společnosti Apple a dalších čínských konkurentů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bloomberg.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *