Větší ponížení americké sankce zažít nemůžou. Nový čip Huawei Kirin 9000s je vyroben pomocí zařízení od společnosti ASML

Huawei
Model Mate 60 RS / Zdroj: Huawei

Podle zprávy agentury Bloomberg společnost Huawei a její dodavatel čipových sad Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) použily k výrobě nové čipové sady Kirin 9000s zařízení od společnosti ASML.

Anonym spojený s touto záležitostí uvedl, že výrobce čipů použil k výrobě nových čipových sad různé kombinace nástrojů a hluboké ultrafialové stroje společnosti ASML. V návaznosti na tuto zprávu klesla hodnota akcií ASML v Amsterdamu o 2,1 %.

  • Společnost Huawei použila k výrobě nového čipsetu Kirin 5G zařízení ASML
  • ASML má zakázáno dodávat výrobky čínským společnostem

Huawei Kirin 9000s:

Koncem srpna představila společnost Huawei na internetu nový chytrý telefon Mate 60 Pro. Později přinesl teardown od TechInsights překvapivá odhalení, že telefon používá nový čip Kirin. Klíčovým prvkem překvapení je jeho pokročilá technologie zpracování a přístup k síti 5G.

Bylo také řečeno, že s čipem pracuje společnost SMIC, největší čínský výrobce čipů. Obě tyto společnosti jsou na černé listině amerického ministerstva obchodu a nesmějí nakupovat žádné americké technologie. Tato skutečnost vyvolala obrovský otazník nad tím, jak mohla společnost SMIC vyrábět nové čipy a zároveň sloužit americkým sankcím.ASML omezení:

Od roku 2023 je ASML Holding největším dodavatelem pro polovodičový průmysl a jediným dodavatelem fotolitografických strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUV), které jsou nezbytné pro výrobu nejmodernějších čipů.

Proto je jeho existence klíčová ve všech diskusích týkajících se výroby pokročilých čipů. USA již omezily dodávky společnosti ASML čínským zákazníkům. A brání výrobcům čipů, jako je SMIC, v dalším růstu a v novém vývoji stávajících návrhů nebo pokročilých čipových sad. Podobně USA zakázaly společnosti Huawei nakupovat americké výrobky, aby poškodily její podnikání v oblasti mobilních a telekomunikačních služeb.

Společnost SMIC ani Huawei se zatím k této zprávě o výrobě Kirinů 9000 pomocí zařízení ASML nijak nevyjádřily. Uvidíme, zda se čínské společnosti k tomuto tématu vyjádří.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *