Apple AirPods způsobují hluchotu? Společnost Apple míří k soudu kvůli sporné události

Apple AirPods
Autor fotografie: Florian Schmucker / Zdroj fotografie: Pixabay

Technologický gigant Apple čelí žalobě ze strany rodičů, kteří tvrdí, že Apple AirPods protrhly jejich 12letému synovi ušní bubínky. Chlapec v současnosti musí nosit naslouchátka, a jeho postižení se zdá být nezvratné.

Dva rodiče z amerického Texasu podali žalobu na Apple a tvrdí, že sluch jejich syna byl vážně poškozen upozorněním „Amber Alert“, které bylo spuštěno na plnou hlasitost přes jeho Apple AirPods. Podle zákona stížnost podali v pondělí v Kalifornii chlapcovi rodiče, Carlos Gordoa a Ariani Reyes, s tvrzením, že výstražný zvuk z AirPods „roztrhl“ ušní bubínek jejich syna a poškodil mu hlemýždě.

Chlapec, který je identifikován pouze jako B.G. v právní stížnosti údajně sledoval film přes aplikaci Netflix na svém iPhonu připojeném k páru AirPods Pro při nízké hlasitosti. Najednou bylo na jeho zařízení vyslán Amber Alert (oznámení odeslaná na všechny telefony, aby pomohla s případnými únosy dětí) a upozornění vyskočilo na plnou hlasitost. Díky tomu došlo k poškození sluchu.


Nenechte si ujít:


Podle žaloby chlapec od té doby utrpěl silnou ztrátu sluchu. V současnosti trpí závratěmi, nevolností, a musí nosit naslouchátka. Chlapcova matka Ariani řekla: „Je to sportovec. Je to fotbalista a v té době podával na své fotbalové cestě velmi dobré výkony, a toto poškození ho negativně ovlivnilo.“ Dodala: „Jsme velmi smutní, frustrovaní. Také jsme trochu naštvaní, protože to byl jen normální zdravý atletický chlapec a jeho život se náhle změnil.“

Apple to nebude mít jednoduché

Rodiče nyní tvrdí, že Apple věděl, že jejich sluchátka bezpečně nevysílají Amber Alerts nebo jakýkoli náhlý hlasitý zvuk, a chtějí, aby technologický gigant zaplatil chlapcovy účty za lékařskou péči a také škody za fyzické a duševní utrpení.

Právník rodiny Tej Paranjpe řekl: „Život tohoto chlapce se vážně změnil, protože Apple neposkytl varování o úrovních hlasitosti na svých sluchátkách AirPods, což vedlo k jeho trvalé ztrátě sluchu. „Kdyby Apple navrhl AirPods tak, aby se samy přizpůsobily na bezpečnou úroveň nebo poskytly varování o zvýšení hlasitosti spojené s výstrahami, žil by tento chlapec normálním životem.“

Apple se k soudní stížnosti veřejně nevyjádřil.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *