Apple ponížen. Huawei vyrobil to, o čem Apple uváděl, že vyrobit nejde

huawei
Bezdrátová nabíječka Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Pokud sledujete Huawei několik posledních let, tak jste si mohli všimnout značného pokroku, který ušel v oblasti baterií a bezdrátového nabíjení. Je skvělé, že v posledních několika letech došlo k intenzivnímu rozvoji této technologie. Také díky tomu už je bezdrátové nabíjení bráno jako samozřejmost.

Vývoj šel tak dopředu, že je úplně jedno, jestli to jsou hodinky, sluchátka, telefony nebo auta. Nyní tahle všechna odvětví podporují bezdrátové nabíjení, s tím, že na velikosti nabíjeného produktu vůbec nezáleží.

I když je bezdrátové nabíjení velmi komfortní, a má své opodstatnění, tak na druhou stranu má i své velké nevýhody. Nevýhodou bezdrátového přenosu energie je velká ztráta při přenosu, mnohdy dlouhá doba nabíjení a lze případně nabíjet pouze jedno zařízení současně. To velmi ztěžuje včasné nabíjení jiných potřebných zařízení. O nabíjecí podložku, která vám nabije několik zařízení najednou se snažila i americká společnost Apple, která později ukončila vývoj, a rozhodla se v tomto směru už nepokračovat. Údajně se ji nepodařilo vyřešit problém s přehříváním cívek, a další problém nastal ve chvíli, kdy bylo na podložce více produktů. Podložka je nedokázala přesně lokalizovat.

huawei
Bezdrátová nabíječka Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Díky společnosti Huawei už bude všechno zcela jinak. Huawei oficiálně vydalo svoji inteligentní bezdrátovou nabíjecí podložku pro více zařízení. Tato bezdrátová nabíjecí podložka má výkon 15 W (x3). Zařízení lze umístit vedle sebe na jednu velkou nabíjecí plochu. To znamená, že podložka může nabíjet tři zařízení současně a navíc zcela nezávisle na sobě. Každé z nabíjených zařízení bude mít pro sebe výkon dostatečných 15 W.

Nově představená nabíjecí plocha využívá třívrstvé trojrozměrné uspořádání velkých cívek, a inteligentně kombinuje nabíjecí oblast podle typu nabíjeného zařízení, aby případně zvětšila nabíjecí oblast a zmenšila nabíjecí mezeru mezi dalšími zařízeními. Ať už se jedná o velké zařízení, jako je mobilní telefon, případně tablet nebo malé zařízení, jako jsou sluchátka nebo hodinky. Můžete jej umístit kam budete chtít a podložka sama určí, kam poslat potřebný výkon pro přenos energie do zařízení.

Huawei uvádí, že je tato nová nabíječka velmi bezpečná a spolehlivá. Navíc pokud jde o nabíjecí výkon, nabídne 15W rychlé nabíjení pro mobilní telefony, tablety, sluchátka, chytré hodinky a další zařízení Huawei, která podporují bezdrátové nabíjení. Současně může zajistit až 10W rychlé nabíjení pro zařízení podporující klasický protokol Qi.

huawei
Bezdrátová nabíječka Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Na samotném produktu je vidět, že to Huawei s bezpečností myslel velmi vážně. Protože podložka také podporuje inteligentní snímání cizích těles. Při umísťování klíčů nebo mincí a jiných kovových předmětů automaticky zapne ochranu proti nabíjení. Kromě toho bude LED indikátor rychle blikat, aby nabíječka upozornila na cizí těleso na nabíjecí ploše. Díky tomu bude majitel upozorněn, že je na nabíječce cizí předmět, který tam nemá co dělat. Určitě také stojí za zmínku, že když je baterie téměř plná, automaticky přejde do režimu udržovacího nabíjení, aby se zabránilo jejímu přebíjení a zaručila se delší životnost. Všechna tato bezpečnostní opatření činí inteligentní nabíjecí podložku Huawei pro mnoho dalších zařízení velmi atraktivní.

huawei
Bezdrátová nabíječka Huawei / Zdroj fotografie: Huawei

Jestli vás zajímá, jaké je cena, tak ani tady Huawei nezklamal, protože inteligentní bezdrátová podložka je dodávána na různé trhy s cenovkou 799 juanů (přibližně 124 USD). V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné podrobné informace o globální dostupnosti tohoto zařízení. Je možné, že se tato nabíjecí podložka nejdřív ukáže v domovské Číně, a posléze bude dostupná na dalších trzích.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com , cultofmac.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

21 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *