Apple AirTag, Samsung SmartTag a teď i Huawei Tag? Dost možná ano

SmartTag od Samsung
SmartTag od Samsungu / Zdroj fotografie: Samsung

Pokud sháníte miniaturní sledovací zařízení, v současnosti jsou vaší jedinou možností k nákupu buď Apple AirTag, nebo Samsung SmartTag a SmartTag+. Zdá se však, že časem by mohl Huawei zamíchat kartami. Vypadá to totiž, že se chystá uvést jeho vlastní sledovací zařízení. S ním chce expandovat na trh, a my věříme tomu, že nejen na ten čínský. Takže kategorie sledovacích zařízení se rozroste.

Zařízení Huawei v Číně nedávno obdržela aktualizaci prostřednictvím aplikace Huawei Cloud, která uvádí, že aplikace Huawei Cloud přidala podporu pro „Huawei Tag“, ve kterém je v protokolu aktualizací uvedeno, že je ultraširokopásmové sledovací zařízení, které umožňuje uživatelům přesně lokalizovat jejich ztracené osobní věci. Je zatím otázkou, zda bude mít Tag od Huawei nějaké větší přednosti nebo bude v něčem zaostávat. Já osobně věřím tomu, že Huawei přijde s něčím inovativním, s něčím, co je pro něj zvykem u nových zařízení.

Zprávy o vývoji chytrého přenosného sledovacího zařízení Huawei nejsou nic nového, protože již v listopadu 2021 jsme uvedli, že Huawei požádal o ochrannou známku „Huawei S-Tag“ v Evropské unii. S tímto nedávným únikem se však zdá, že ke spuštění chytrého trackeru společnosti Huawei může dojít již brzy. Každopádně do té doby si budou muset potencionální zákazníci vybrat pouze mezi Tagem od Samsungu a Applu.

Já osobně Huawei musím neustále obdivovat, protože ačkoli se nachází ve složité situaci, tak nepřestává pořád inovovat, což je důležité pro chod společnosti. Nedávno byla konference, na které jsme se dočkali několika nových předmětů, jako byl Huawei Band 7 nebo Huawei Mate Xs 2. Je zase možné, že na další konferenci se dočkáme Huawei S-Tag.

Co to vlastně takový tracker je?

Je to zařízení, které má mnoho možností k tomu, aby vám usnadnilo život, například vám pomůže najít ztracený mobil či nějaké jiné elektronické zařízení. Samsung uvádí, že jeho tracker má dosah 120 metrů, takže teoreticky by měl být schopný najít mobil, který by měl být v takové dálce ztracen. To už zase samozřejmě záleží na propustnosti zdí apod. Jestli máte rádi zařízení s dlouhou výdrží, tak si vás trackery získají, protože ten od Samsungu má rok dlouhou výdrž. Můžeme tedy předpokládat, že ho bude Huawei chtít dorovnat či rovnou předehnat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *