Ještě větší konkurence pro Huawei? Samsung sníží ceny svých nových skládacích telefonů

Samsung
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Samsung do svých telefonů používá baterie od různých výrobců. Primárně využívá baterie od SDI, ale to by se teď mělo změnit, minimálně u řad skládacích smartphonů. Podle webu The ELEC Samsung zvažuje využívání baterii od společnosti ATL. ATL je předním světovým výrobcem lithium – iontových baterií, který rovněž dodává baterie společnosti Apple.

Jihokorejský technologický gigant zvažuje použití ATL baterií pro své skládací telefony, aby snížil cenu, což by mohlo přesvědčit ještě více uživatelů ke zkoušce skládacích smartphonů. Předběžné názvy pro nové smartphony jsou Samsung Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4.

Baterie tvoří asi 4 % až 5 % výrobních nákladů smartphonů. Jedna baterie stojí výrobce kolem 4 až 6 dolarů v závislosti na její kapacitě či stáří. I když baterie není nejdůležitějším prvkem při rozhodování společnosti o cenách svých smartphonů, tak hraje důležitou roli.

Většina baterií používaných v řadách Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold pocházela od společnosti Samsung SDI. Pokud tedy bude partnerství schváleno, bude to poprvé, co Samsung použije baterie od společnosti ATL pro své řady skládacích smartphonů.

Určitě je důležité zmínit, že ATL kdysi Samsung jako zákazníka ztratila kvůli fiasku s řadou Samsung Galaxy Note 7, nicméně partnerství mezi oběma společnostmi bylo obnoveno. Nyní se baterií od společnosti ATL chlubí řady Galaxy A a M. Od roku 2021 baterie ATL používají i vlajkové řady.

V tuhle situaci nevíme, o kolik by cena skládacích smartphonů klesla, ale zřejmě by to bylo jen v řádech desítek či stovek korun. To by znamenalo ještě větší cenovou propast mezi skládacími smartphony společností Samsung a Huawei. Huawei by to mohlo odsoudit k úplnému neúspěchu na trhu skládacích smartphonů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *