Apple kopíruje Huawei? Nový iPhone 14 Pro bude mít v displeji pilulku jako série P40

Autor snímku: Jan Vašek / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle předchozích zpráv bude Apple i nadále držet svojí tradici, a uvedení nového produktu proběhne jako vždy v září. V té době oficiálně vyrazí na trh nová řada iPhone 14 a velké změny přinese i vzhled samotného telefonu. Po pěti letech konečně vynechá klasický „Notch“, a navíc vzroste poměr obrazovky k tělu. Nejnovější zpráva, kterou pro vás nyní máme, odhaluje podobu iPhonu 14 Pro.

Nejnovější render iPhonu 14 Pro je v zásadě v souladu s předchozími zprávami. Největší změnou ve vzhledu nového iPhonu 14 Pro je však to, že tady bude zvolena kombinace s jedním průstřelem + menší pilulka. Pokud telefon otočíte na stranu, tak tato sestava vypadá jako „vykřičník“. Prozatím to vypadám, že plocha, kterou tyto nové otvory pokrývají, je větší než klasický Notch, který známe doposud. To je pravděpodobně způsobeno větší komponentou, která zajišťuje Face ID.

Render iPhone 14 / Zdroj fotografie: ITHome (se souhlasem)

Apple iPhonu 14 se příliš nezmění

V ostatních ohledech, podle předchozích zpráv, může nová řada Apple iPhone 14 stále pokračovat v designu iPhone 13 a nadále používat schéma pravoúhlého rámu. Přední strana bude poprvé používat děrovanou obrazovku od Samsungu/LG. Tento displej bude podporovat vysokou obnovovací frekvenci obrazovky až 120 Hz. Smartphone bude také podporovat až 6 GB RAM a také novou generaci technologie LTPO.

Render iPhone 14 / Zdroj fotografie: ITHome (se souhlasem)

Dochází také ke změně designu zadního fotoaparátu. Dosavadní rendery odhalují vypouklý design celého fotomodulu. Každá čočka je však individuálně konvexní, což je velmi podobné konstrukci modulu fotoaparátu nového Samsungu Galaxy S22 Ultra. Je však důležité poznamenat, že pouze modely Pro budou používat nový čip A16 Bionic. Běžný iPhone 14 a iPhone 14 Max budou dodávány se současným procesorem A15 Bionic.

Huawei P40 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Do oficiálního vydání řady iPhone 14 však zbývá ještě mnoho měsíců. Kromě toho neexistují žádné oficiální zprávy o této sérii. Cena základního iPhonu 14 může být 799 dolarů, ale iPhone 14 Max by se mohl prodávat za 899 dolarů. Kromě toho by se iPhone 14 Pro a Pro Max mohly dostat na pulty za 1 099 USD a 1 199 USD. Na další podrobnosti si budeme muset ještě počkat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *