Apple opět lhal. Uživatelská data nejsou vůbec anonymní. Každý Apple zákazník se dá jednotlivě identifikovat

Apple
Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Apple ve svých prohlášeních o ochraně soukromí vždy klade důraz na jednu zásadní věc, a to na anonymitu. Jako společnost několikrát uvedla, že údaje jejích uživatelů jsou uloženy v jedinečném kódu. To znemožňuje komukoli číst osobní údaje kteréhokoli uživatele. Agentura Mysk přinesla novou zprávu, podle které společnost Apple stále vidí vaše osobní údaje.

Společnost Mysk už podala žalobu na podobný problém

Minulý týden výzkumníci oznámili, že existují aplikace společnosti Apple, které kradou citlivá data uživatelů. A to i v případě, že jim to zakážete. Kvůli tomuto tvrzení čelí společnost Apple žalobě za sledování zařízení uživatelů.

Nezdá se však, že by tím vše skončilo. Pro amerického výrobce telefonů se totiž situace ještě zhoršuje. Stejná skupina výzkumníků právě vznesla proti Applu nové obvinění.

Podle jejich tvrzení prý našli v uživatelských datech všech uživatelů iPhonu nové jedinečné ID. A toto jedinečné ID dokazuje, že aplikace od Applu odesílají veškeré informace společnosti Apple. Vaše data tak mohou vypadat anonymně. Ale díky jedinečnému ID může společnost Apple zjistit, čí údaje to jsou.

Podle nich toto jedinečné ID identifikuje účet iCloud každého uživatele. A podle jedinečného ID může společnost Apple snadno zjistit, o čí účet se jedná. Demonstrovali to na videu, které zveřejnili na Twitteru. Které ukazuje důsledný výskyt jedinečného ID s názvem DSID v kódech.Apple nejspíše porušil své vlastní pravidlo

V prohlášení společnosti o ochraně osobních údajů se uvádí, že Vaše osobní údaje mohou být zaznamenávány pouze pro reklamní účely. A že všechny vaše údaje jsou anonymní do té míry, že nikdo nemůže vědět o jakou osobu se jedná. Podle nedávného výzkumu to však nemusí být pravda. A to může případ společnosti ještě zhoršit.

Výzkum společnosti Mysk to může potvrdit. Nezáleží na tom, zda aplikacím sledování dat zakážete, nebo ne. Jediný způsob, jak tomu můžete fakticky zabránit. Je přestat používat obchod s aplikacemi a s ním spojené aplikace. Což je nemožné, pokud používáte zařízení Apple nebo iPhone.

Všimněte si, že kradení uživatelských dat je něco, co dělají téměř všichni výrobci. Pak se ale Apple jako společnost staví do pozice společnosti orientované na ochranu soukromí. A všichni této značce z tohoto důvodu důvěřují. Tolik lidí používá zařízení Apple právě kvůli jeho špičkovým funkcím ochrany soukromí a zabezpečení. Takže zprávy, jako je tato, nejspíše poškodí jeho podnikání. Zvláště když společnost Mysk přijde s dalším důkazem.

Společnost Apple na tato obvinění zatím nereagovala. Příběh však dále pro vás sledujeme, abychom zjistili, jak to celé dopadne. Ať už se stane cokoli, budeme vás vždy informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *