Apple je vývojem 5 let pozadu. Řada iPhone 14 má dostat 30 W nabíjení

iPhone 14
Zdroj fotografie: Apple

Jak už bývá zvykem, tak společnost Apple oficiálně vydá řadu iPhone 14 v září tohoto roku, samozřejmě pokud vše půjde podle plánu. O této sérii se však už objevilo několik spekulací, které případné budoucí zákazníky moc nepotěší. Například řada iPhone 14 Pro poprvé po pěti letech nepoužije design klasického výkroje „notche“.

Další zprávy však ukazují, že modelová řada Pro bude výrazně lepší než běžné verze. Nejnovější zpráva, které se týkají řady iPhone 14 uvádí, že bude využívat až 30 W „rychlé“ Pokud se tak skutečně stane, bude to vůbec poprvé, co společnost Apple sáhne po takovém výkonu v oblasti nabíjení.

Ve srovnání se smartphony se systémem Android, tak je Apple daleko pozadu, pokud jde o výkon nabíjení. Nabíjecí výkon 30 W měla řada Android smartphonů už v roce 2017-18.  V současnosti Android telefony již používají rychlonabíječky s výkonem 120 až 200 W. Apple si však dává na čas, aby se vyhnul údajným nehodám. Apple iPhone má dvě klíčové věci, na které si uživatelé často stěžují, jedna je špatný příjem mobilního signálu a druhá je velmi pomalé nabíjení. Někdy mohou uživatelé slabý telefonní signál tolerovat, přeci jen to není do takové míry, že by byl telefon nepoužitelný. Pokud jde o pomalé nabíjení, tak je docela hrozné, že uživatelé iPhonu budou muset nabíjet více než hodinu, aby dosáhli plného nabití.


Bude Vás také zajímat:


iPhone 14 nabídne 30 W nabíjení. Po roce nastal neuvěřitelný 3 W upgrade

Podle zpráv však nabíjecí výkon iPhonu přinese obrat. iPhone 14 může používat 30 W, to je přesně o 3 W více než předchozí generace. Takovéto vylepšení rychlého nabíjení u Android telefonů nestojí ani za zmínku, ale pro iPhone má velký obchodní význam. I když nárůst na 30 W nabíjení není velký, a působí celkem komicky. Tak vzhledem k malé kapacitě baterie u Apple telefonů bude rychlost nabíjení o malinko lepší. Pokud se rychlost nabíjení iPhone 14 zvýší na 30 W, tak se může údajně plně nabít za méně než hodinu.

Maximální nabíjecí výkon současného iPhonu 13 Pro Max je 27 W. Ukazuje se, že Apple není schopen využít rychlého nabíjení, ale společnost Apple tvrdošíjně věří, že rychlé nabíjení s tak vysokým výkonem je pro uživatele irelevantní. Kromě toho se objevují další a další zprávy, že řada iPhone 14 stále nemá rozhraní typu USB C. USB Type-C se objeví nejdříve na modelu iPhonu 15.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *