Elon Musk se nezastaví před ničím. Nově má v plánu lidem do mozku implantovat čipy

Elon Musk
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Před několika dny Elon Musk a jeho tým představil opici, která měla implantovaný čip v mozku. Díky tomuto čipu opice používala myš a klikala na pokyny, které viděla na monitoru počítače. To, že Muskova společnost Neuralink pracuje na čipu do mozku, není žádným tajemstvím. Stále však zůstává velkou otázkou, zda lidé dovolí komukoli ovládat jejich mysl. Ukazuje se, že Muskovi nebude vadit, když s tím bude experimentovat on sám a jeho blízcí.

Elon Musk to myslí vážně, když říká, že svým dětem implantuje čipy do mozku

Elon Musk prohlásil, že by mu nevadilo implantovat jednomu ze svých dětí mozkový čip vyvinutý společností Neuralink. Jeho slova mají samozřejmě konkrétní kontext. Elon Musk řekl, že pokud by se některé z jeho dětí zranilo, případně ochrnulo, implantoval by mu čip do těla. „Řekl bych, že jsme v bodě, kdy by to alespoň podle mého názoru nebylo nebezpečné,“ dodal.

Jeho slova vyvolala ve veřejnosti dojem, že Elon Musk to nemyslí vážně a že nikdo nebude provádět pokusy na svých dětech. Musk však prohlásil, že pokud bude mozkový čip připraven, sám si ho implantuje. Očekává, že Neuralink zahájí testy na lidech během příštích šesti měsíců.


Nenechte si ujít:


I když si myslíte, že to není humánní, je to naopak. Rozhraní mozek-počítač společnosti Neuralink doufá, že poskytne ochrnutým pacientům možnost komunikovat prostřednictvím myšlenek. Čip mozku a počítače, na kterém pracují, má v sobě zabudované drobné drátové elektrody. Ty mohou monitorovat mozkovou aktivitu a mohou mozek elektricky stimulovat. Firma plánuje použít robota, který čip vloží do lebky člověka.

Zjednodušeně řečeno, takzvané „rozhraní mozek-počítač“ spočívá v implantaci malých elektrod do mozku. Pomocí elektrického proudu bude docházet k interakci mezi počítačem a mozkovými buňkami.

V roce 2019 Elon Musk ukázal první produkt této kategorie. Princip spočívá v tom, že se pomocí laseru vyvrtá do lebky otvor, který se vyhne mozkovým cévám, a do mozku se implantuje vedení. V srpnu 2020 vědci za účelem ověření účinku rozhraní mozek-počítač implantovali zařízení do těl tří prasat. Musk během živého vysílání ukázal divákům přenos mozkových aktivit prasat v reálném čase.

V dubnu 2021 zveřejnila společnost Neuralink na sociálních sítích video s opicí, která ovládá videohru pomocí vlastních myšlenek. Je tohle ta budoucnost, kterou chceme skutečně žít? Napište nám do komentářů váš názor.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: businessinsider.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *