Věhlasný analytik uvádí, že nové telefony Huawei poškodí prodeje iPhonu 15

Huawei
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Huawei byl vždycky velkým vyzyvatelem Applu. A až když ho začal dohánět, tak Spojené státy na něj uvalily sankce, které byly drtivé. Apple měl tedy zcela volnou cestu k tomu, aby se udržel na pozici nejoblíbenější společnosti vyrábějící telefony a využil toho. Udržel si první místo a drží si jej dodnes.

Avšak Huawei se nevzdal a chce Applu zatopit. Podle analytika Ming Chi-Kua dostane největší pozornost z celé řady iPhone 15 Pro Max, který nabízí úctyhodné specifikace. Obyčejný model už je jen spíše takový telefon do počtu. Podle prvních předobjednávek si iPhone 15 vede velmi dobře, ale očekáváme, že jeho prodeje ovlivní návrat Huawei s jeho elitními vlajkovými telefony s 5G připojením. Právě 5G bylo to, co Huawei na čínském trhu nejvíce chybělo. Nyní, když ho má zpět, tak už mu nebrání nic v růstu.

Čínský technologický gigant na začátku tohoto měsíce představil vlajkovou řadu Mate 60, která nám nabízí úplně to nejlepší, až na procesor. Ten je vyroben pomocí čínských technologií, které nejsou na té nejvyšší úrovni, a tak je vyrobený 7nm procesní technologií. Na jeho vzniku se podílí především SMIC, což je čínská společnost na výrobu polovodičů. Doteď čínský gigant používal 4G procesory od Qualcommu, ale s tím je nejspíše konec.

Huawei ovlivní Apple

Kuo na svém blogu napsal: „Comeback Huawei je nevyhnutelný, ale rozsah dopadu na iPhone 15 teprve uvidíme“. Také upozornil na to, že z předobjednávek nemůžeme nic vědět, jelikož si jako první předobjednávají nové iPhony skalní fanoušci Applu. Až později se na normálních prodejích ukáže, jestli bude Apple dostatečným vyzyvatelem pro Huawei na čínském trhu. Je totiž docela jasné, že na globální úrovni nemá čínská společnost šanci vzhledem k tomu, že nemůže používat Google služby.

Nakonec analytik dodal, že si stojí za tím, že Apple dodá přibližně 80 milionů smartphonů spadajících do řady iPhone 15.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, medium.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *