iPhone 16 dostane v září silného konkurenta. Čínský velikán si už na něj brousí zuby

iPhone 16
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Společnost Huawei připravuje tvrdého soupeře proti modelům Apple iPhone 16. Konkrétně se jedná o řadu Mate 70, která bude pravděpodobně uvedena na trh v září 2024. Možná, že druhá polovina letošního roku by mohla přivítat velký souboj mezi dvěma ikonickými vlajkovými řadami.

Čínský technologický gigant má v současné době plné ruce práce s vývojem nové řady P a skládacího telefonu Pocket S2. Mezitím začali dychtiví leakeři předpovídat klíčové specifikace chystané řady smartphonů Mate a časový plán jejího vydání.

V současné době blogger na Weibo @SmartPikachu uvedl, že uvedení řady Huawei Mate 70 může být naplánováno na září 2024. Pozoruhodné je, že se může jednat o nejvýkonnější řadu telefonů na trhu, která dá těžkou pozici řadě iPhone 16.

Mezitím citovaný leaker uvedl, že společnost u nového zařízení testuje nová řešení obrazovky, která mají uživatelům zlepšit vizuální zážitek. Mohlo by se jednat buď o chystané telefony P, nebo Mate, protože oba prý zkoumají efektivní řešení displeje.

V této souvislosti stejný leaker uvedl, že řada Huawei Mate 70 by mohla podporovat čtyřnásobně zakřivenou obrazovku 2K s jednotným tvarem a vylepšenými zobrazovacími funkcemi. Můžeme tak pozorovat výrazné vylepšení vizuálního segmentu nové řady Mate.

Řada Huawei Mate 70: Minulé zprávy

Kouzlo řady Mate 60 jsme již na trhu viděli. Zdá se, že společnost bude v tomto kouzelném trendu pokračovat i s řadou Mate 70. Nakonec se možná dočkáme poutavých vylepšení s blížícími se prémiovými modely.

Očekává se, že řada Huawei Mate 70 představí technologii 5,5G. Mohlo by se jednat o oficiální začlenění pokročilé síťové technologie do telefonů. Kromě toho bude zařízení masivním vyzyvatelem iPhonu 16 Pro, který může nést také stejně pokročilé internetové schopnosti.

Několik zpráv navíc naznačuje, že nová řada Mate by si mohla vybrat zbrusu nové čipy Kirin pro solidní efektivitu výkonu. Tyto vlastnosti jistě zvýší graf příjmů z prodeje společnosti na trhu chytrých telefonů. Stálo by za to sledovat, zda se Huawei a Apple v nadcházejících dnech opět střetnou ve stejném termínu uvedení na trh.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *