Apple v tichosti pracuje na skládacím produktu a ne, není to iPhone

Apple
Autor: fancycrave1 / Zdroj: Pixabay

Zatímco skládací smartphony si na mobilním trhu vydobyly své pevné místo. Společnost Apple se v tomto segmentu stále neangažuje. Vypadá to, že skládací iPhone není v současnosti hlavní priorita. Nedávné zprávy však nabízejí náhled do možné skládací budoucnosti společnosti a naznačují uvedení skládacího produktu na trh v roce 2026 nebo 2027.

Skládací budoucnost společnosti Apple: Všechny podrobnosti, které známe

Zprávy z technologického vývoje ukazují na zařízení s interním displejem o velikosti 7-8 palců, které by mohlo nahradit iPad mini. To vyvolává otázky vzhledem k tomu, že společnost Apple současně zkoumá OLED iPad mini, což se zdá být v rozporu s jeho blížícím se zánikem. Vody dále kalí plány na zavedení OLED obrazovek do řady iPadů Pro v letošním roce, což by mohlo OLED iPad mini odložit až na příští rok.

Výběr velikosti displeje se zřejmě vyvíjí. Zdá se, že původní návrhy na 6-7palcové panely od společností Samsung Display a LG Display ustoupily preferenci většího displeje. To je v souladu se zaměřením společnosti Apple na uživatelský zážitek a potenciál multitaskingu, který s sebou přináší větší skládací obrazovka.

V centru pozornosti jsou také partnerství pro skládací displeje. Díky rozsáhlým zkušenostem se skládací technologií je pravděpodobným favoritem na první zakázky společnost Samsung Display. Pokud Apple přijme strategii dvou dodavatelů, LG Display by mohl zahájit masovou výrobu o rok později.

Kromě prvního náběhu zprávy poukazují na 20,25palcové skládací zařízení plánované na rok 2028, které by smazalo hranice mezi značkami iPad a Mac. Toto větší zařízení naznačuje ambice společnosti Apple prozkoumat potenciál skládacích zařízení mimo smartphony a potenciálně se pustit do skládacích notebooků nebo zcela nové kategorie zařízení.

Konečný design a časový plán uvedení na trh se mohou od společnosti Apple výrazně lišit. Kromě toho mohou jejich skládací strategii dále ovlivnit technické problémy a podmínky na trhu. Ačkoli se tedy zájem společnosti Apple o skládací zařízení zdá být jistý, jeho specifika zůstávají zahalena mlhou. Jisté je, že společnost pozorně sleduje trh a zkoumá technologický pokrok. Teprve čas ukáže, jak a kdy se rozhodne v tomto rychle se vyvíjejícím prostředí rozvinout své karty.

Skládací budoucnost společnosti Apple: Vyvrácení fám a zkoumání možností

Zatímco se šíří zvěsti o potenciálním vstupu společnosti Apple na trh se skládacími zařízeními, pojďme se ponořit hlouběji, analyzovat stávající zprávy a přidat původní výzkum, abychom si vytvořili informovanější obrázek.

Tržní trendy a strategické záměry

Trh se skládacími zařízeními stále roste a analytici předpovídají, že do roku 2025 dosáhnou dodávky 30 milionů kusů. Tento růst spolu s úspěchy konkurentů, jako je řada Galaxy Z Fold od společnosti Samsung, naznačuje, že Apple může čelit tlaku, aby nabídl vlastní skládací zařízení a udržel si tak podíl na trhu. Historický vzorec inovací společnosti Apple navíc naznačuje, že se do této nové technologie nakonec pustí.

Kromě náhrady iPadu Mini

Údajný skládací přístroj s úhlopříčkou 7-8 palců se původně zdál být předurčen k tomu, aby nahradil iPad mini. Současný průzkum OLED iPadu mini však naznačuje vyváženější strategii. Možná si Apple představuje různé případy použití obou zařízení, přičemž skládací zařízení bude nabízet multitasking na větší obrazovce a mini bude upřednostňovat přenosnost. Další možností je postupné zavádění skládacího zařízení a postupný přechod uživatelů na mini.

Vyvážení velikosti a funkčnosti

Ohlášený přechod na větší displej odpovídá zaměření společnosti Apple na uživatelský zážitek a její historii posouvání hranic displejů. Větší skládací obrazovka by mohla nabídnout lepší možnosti multitaskingu a přilákat uživatele zvyklé na prostornost iPadů. Otázkou však zůstává kapesní skladnost a použitelnost většího zařízení jednou rukou. Apple bude muset najít rovnováhu mezi maximalizací plochy obrazovky a zachováním uživatelského komfortu.

Partnerství a výroba

Ačkoli se zdá, že společnost Samsung Display je díky svým zkušenostem favoritem, Apple by mohl zvážit společnost LG Display, aby diverzifikoval svůj dodavatelský řetězec a využil konkurenční tlak. Kromě toho by se neměly zavrhovat zvěsti o tom, že Apple sám investuje do technologie skládacích displejů. Zkoumání interní výroby by mohlo nabídnout větší kontrolu a přizpůsobení, což by odpovídalo jejich strategii vertikální integrace.

Pohled do budoucnosti

Skládací 20,25palcový displej přináší zajímavé možnosti. Mohl by to být skládací MacBook, který by smazal hranice mezi tabletem a notebookem? Nebo snad zcela nová kategorie zařízení přizpůsobená specifickým tvůrčím nebo profesionálním pracovním postupům? Přestože podrobností je zatím málo, historie inovací společnosti Apple naznačuje zajímavé možnosti přesahující běžné skládací smartphony.

Opatrný přístup

Je třeba mít na paměti, že se stále jedná o fámy, které je třeba brát s rezervou. Vývojový proces společnosti Apple je zahalen tajemstvím a jeho konečný produkt a časový harmonogram se mohou výrazně lišit. Jejich skládací strategii mohou ovlivnit také technické překážky a přijetí na trhu.

Analýzou trendů, strategických záměrů a potenciálních případů použití však můžeme získat jemnější představu o možné skládací budoucnosti společnosti Apple. Ačkoli specifika zůstávají nejasná, jedno je jisté. Apple pozorně sleduje trh a zkoumá tuto vyvíjející se technologii. Případná skládací nabídka společnosti, ať už přijde kdykoli, bude pravděpodobně pečlivě propracovaná a strategicky umístěná s cílem nově definovat uživatelský zážitek v této vzrušující nové mobilní oblasti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thelec.kr, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *