Oklamal Apple své fanoušky? Apple vyrábí 95 % svých produktů v Číně

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Vztah mezi Čínou a Applem je poslední dny živý. Situace mezi nimi začíná být napjatá s tím, že Apple se snaží přesouvat svou výrobu do jiných zemí. Alespoň to představitelé Applu mnohokrát uváděli, avšak se zdá, že to nemusí být úplně pravda. Podle posledních zpráv totiž Apple vyrábí v Číně 95 % svých produktů.

Generální ředitel Applu, Tim Cook, je nyní v Číně na svém turné, kde objíždí různé podniky. Naposled zavítal do továrny Foxconnu. Tam uvedl, že hned 95 % produktů Applu se vyrábí v Číně. Apple je zároveň pro Čínu důležitý, protože má významné postavení na trhu mezi výrobci s elektronikou, a to včetně smartphonů, tabletů či chytrých hodinek.

Americká společnost se už delší dobu snaží o to, aby přesunula svou výrobu z Číny. Apple se tak rozhodl kvůli krizi, které musela Čína čelit během pandemie covidu-19. Mnoho společností jelo v omezeném provozu, což se nakonec podepsalo i do výdajů Applu, protože nestíhal vyrábět iPhony tak, jak zamýšlel. Čínu má nahradit Indie, ale pokud se to vážně stane, tak maximálně za několik let. Plány jsou v rané fázi a nezdá se, že by na to Američané nějak spěchali. Cook prohlásil, že Apple chce být v situaci, kdy bude výhercem on, ale zároveň také druhá strana, čímž myslel partnery v dodavatelském řetězci.

Foxconn je důležitý spojenec pro Apple

Ještě před prohlášením Cooka se ke všemu vyjádřil také předseda Foxconnu Wang Laichun. Prozradil, že Foxconn pomohl letos Applu s výrobou hned tří modelů řady iPhone 15 s tím, že se spolupráce mezi oběma společnostmi za poslední rok zdvojnásobila. Nakonec uvedl, že se společnost připravuje na výrobu očekávaného VR headsetu Apple – Apple Vision Pro.

Apple chce pokračovat ve spolupráci se společnostmi v Číně, ale zároveň na ní nechce být natolik závislý. Toho by díky Indie mohl dosáhnout, protože tamní trh ještě není ani natolik rozvinutý jako ten v Číně, a tak by tam mohl být pilířem v rámci výroby elektroniky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, technode.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *