Baterie u iPhone SE 4 by mohla být výrazně větší. Přinese Apple zákazníkům kýžené zlepšení?

iPhone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Očekáváme, že Apple představí svůj další model SE někdy během příštího roku. Únik z minulého měsíce tvrdil, že iPhone SE 4 bude v mnoha směrech podobný iPhonu 14. Nejnovější informace nyní uvádí, že nový iPhone SE 4 bude mít stejnou kapacitu jako iPhone 14. Pokud by se tato informace potvrdila, tak by šlo o značné zlepšení v porovnání s baterií z posledního modelu.

Web Macrumors zjistil, že částečně sestavený prototyp iPhonu SE 4 je vybaven baterií s modelovým číslem A2863. Stejnou baterii Apple používal k napájení iPhonu 14. Loňský model v podobě iPhone SE 3 měl pouze 2018mAh baterii. Na základě nového úniku můžeme předpokládat, že nový model dorazí s 3279mAh baterií. Nicméně v tuto chvíli pořád platí, že se baterie z iPhonu 14 používá pouze na prototypech nadcházejícího modelu. Není tedy vůbec jisté, že se bude vůbec nacházet ve finální verzi, ačkoli je to dost pravděpodobné. Řada SE je známá tím, že recykluje komponenty ze starších verzí.

Vývoj nových komponentů odděleně pro řadu SE se zdá být zbytečný a finančně moc nákladný. Pravděpodobně z toho důvodu společnost sahá k již ověřeným komponentům z jiných modelů. Například iPhone SE 2 má 1821mAh baterii, která byla dříve použita v modelů iPhone 8.

Nový iPhone už na jaře?

Podle úniků bude mít nový iPhone USB-C port a akční tlačítko. Měl by mít 6,1palcový OLED displej s výřezem pro selfie snímač. V něm bude i systém TrueDepth, což znamená, že SE 4 bude mít podporu pro Face ID. Na zadní straně bude pouze jeden 48MP hlavní snímač. Vážit má kolem příjemných 144 gramů s tím, že měří 138,4 mm na výšku, 67,3 mm na šířku a je hluboký 7,3 mm. V minulých letech byly modely SE uvedeny na trh v březnu a dubnu. Je pravděpodobné, že se bude Apple těchto měsíců držet i při uvedení SE 4.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, macrumors.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *