Bentley představí elektromobil s technologií autonomního řízení

Bentley
Autor fotografie: Cbowers / Zdroj fotografie: Pixabay

Bentley je prestižní a známá britská značka luxusních automobilů s tím, že se nyní chystá učinit průlomový krok do světa elektrických vozidel se svým prvním čistě elektrickým vozidlem. Britský automobilový deník AutoCar uvádí, že generální ředitel Bentley Adrian Hallmark řekl hned několik informací o chystaném vozidle. Samotným vrcholem by pak mělo být špičkové autonomní řízení.

Nové Bentley bude využívat systém MobilEye SuperVision, který zahrnuje 11 kamer. Nicméně Bentley není jediné, kdo má v plánu nový systém používat. Údajně bychom se ho měli dočkat také v připravovaném vozu Porsche Macan EV. Zpočátku budou mít nové EV vozy od Bentley schopnost částečné autonomní jízdy na dálnici. Poté by se měla jejich autonomie přenést i na další typy silnic. Britská společnost chce všech vylepšení dosáhnout pomocí softwarových aktualizací OTA.

Nový automobil bude mít sportovní design s představením někdy v roce 2025. Hallmark již dříve uvedl, že nové Bentley bude mít výkon ekvivalentní až 1400 koním se schopností z rychlení z 0 na 96 kilometrů za hodinu za pouhých 1,5 sekundy. Takové údaje jsou naprosto šílené, ale kdyby se někomu nelíbily, tak budou mít zákazníci k dispozici také pomalejší verzi. To je vhodná pro ty, kteří se moc velké rychlosti bojí.

Britská automobilka má ambiciózní plány do éry elektromobility. Dokonce má v plánu představit každý rok od roku 2025 do 2030 nový elektrický automobil. Na podporu uskutečnění tohoto plánu se společnost zavázala ke 3 miliardové investici do své nynější továrny v Crewe. Díky tomu bude Bentley do budoucna soběstačnou firmou, která si bude schopná vyrábět elektromobily.

Bentley následuje další luxusní automobilka – Rolls Royce, která na konci tohoto roku představí svůj prémiový vůz Spectre. Zdá se, že budoucnost luxusních elektrických aut je zajištěna, ale za jakou cenu? Částky za takové automobily budou bezesporu vysoké. Podporujete elektromobilitu nebo preferujete klasická auta na benzín a naftu? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *