Smartphone zastavil letící kulku a zachránil život ukrajinskému vojákovi

Soldier smartphone
Autor fotografie: Amber Clay / Zdroj fotografie: Pixabay

Ohledně současné situace na Ukrajině už bylo napsáno mnoho článků. Většina z nich je bohužel smutná a ponurá. Proto jsme rádi, že můžeme přinést zajímavou zprávu, která překvapí nejednoho čtenáře. Po přečtení těchto řádků vám dojde, jakou má váš smartphone vlastně moc.

To, že smartphone může zachránit lidský život je jistá věc. Stává se to celkem běžně, že pomocí smartphonu někomu zavoláme potřebnou lékařkou pomoc, když to zrovna nejvíce potřebuje. Ale pak může nastat situace, kdy vám váš telefon zachrání život, a ani ho nemusíte vyndávat z kapsy.

Telefon na správném místě

Boje na Ukrajině stále neutichají a nejspíše tomu nebude jinak, ani v blízké budoucnosti. Proto není divu, že většina vojáků u sebe nosí své smartphony, aby byli v kontaktu se svojí rodinou, přáteli, případně nadřízenými. Díky tomu, že jeden voják měl svůj telefon na správném místě, tak je dnes stále mezi živými.

https://twitter.com/L_Team10/status/1516130147589570570

Podle vojákova vyjádření ho zasáhla odražená, případně zbloudilá střela. Voják měl skutečné štěstí, protože kulka se zastavila o jeho smartphone, který měl ukrytý ve své v kapse. Na rovinu si přiznejme, že kdyby smartphone v kapse neměl, tak by projektil pronikl do jeho těla, kde by mu pravděpodobně způsobil vnitřní zranění a případně i smrt.  

Jak můžete v samotném videu vidět, tak voják neříká, o jaký konkrétní model se jednalo. Podle diskuzí pod video nahrávkou se strhla divoká debata, která se snažila určit případný smartphone.  Podle dostupných komentářů se většina diváků přiklání k tomu, že se jednalo o smartphony z dílny jihokorejského Samsungu. Zda tomu tak je, to bohužel zatím nevíme.

Není to poprvé, kdy střela zasáhla smartphone

Podobný příběh se stal i v Americe, kdy během přestřelky mezi gangstery zbloudilá střela zasáhla policistu, který zasahoval na místě. Muž zákona měl velké štěstí, protože měl svůj smartphone v náprsní kapse, a to mu zachránilo život. O tomto případu informovala média po celém světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Twitter

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *