Češi opět ostrouhají. Xiaomi pozastavilo vývoj aktualizací pro několik oblíbených vlajkových modelů

Xiaomi
Autor: SCREEN POST / Zdroj: Pexels

Společnost Xiaomi přichází s novinkami ohledně aktualizací svého softwaru. O to je více zarážející, že nebude již vytvářet nové verze softwaru MIUI 15 pro šest svých smartphonů. Patří mezi ně tři vlajkové telefony z roku 2021.

Které smartphony Xiaomi nebudou dostávat aktualizaci MIUI 15?

Telefony, které nedostanou nové funkce pro MIUI 15, jsou Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra. Nové funkce nedostanou ani tři modely Redmi, konkrétně se jedná o Redmi K40S, Redmi Note 11t Pro a Redmi Note 11T Pro+.

Ale tady je aspoň jedna dobrá zpráva. Xiaomi přesto vydá MIUI 14 s Androidem 14 pro všechny tyto telefony. Stále tedy budete mít k dispozici nejnovější aktualizace systému Android, ale nové funkce v MIUI 14 neuvidíte. V průběhu příštího jednoho až dvou let postupně přestane poskytovat podporu pro tyto telefony.Nyní si povíme něco o dalších modelech. Sedm dalších telefonů nedostane testovací verzi Xiaomi MIUI 14 s Androidem 13. Není to však natrvalo. Xiaomi plánuje začít tyto aktualizace opět rozesílat po vydání Androidu 14.

Co to pro vás znamená, pokud vlastníte některý z těchto telefonů Xiaomi nebo Redmi? Stále budete dostávat důležité aktualizace, které zajistí bezproblémový a bezpečný chod vašeho telefonu. Nějakou dobu se však nedočkáte nových funkcí v MIUI 14.

Xiaomi MIUI: Co musí uživatelé těchto telefonů udělat?

Je důležité udržovat software telefonu aktualizovaný, aby dobře fungoval a byl bezpečný. I když tedy nezískáte nové funkce, nezapomeňte nainstalovat aktualizace, jakmile budou k dispozici.

Společnost Xiaomi neustále pracuje na vylepšování svého softwaru a poskytování co nejlepších zkušeností svým uživatelům. I když se nové funkce nemusí objevit hned, stále se snaží udržovat telefon v aktuálním stavu s nejnovějšími verzemi systému Android.

Ve světě chytrých telefonů jsou aktualizace softwaru zásadní součástí zkušeností. Pomáhají zlepšovat výkon, opravovat chyby a zvyšovat zabezpečení. Takže i když nedostanete nové funkce, buďte si jisti, že společnost Xiaomi pracuje na tom, aby vám poskytla spolehlivý a bezpečný smartphone.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gagadget.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *