Chlazení řady Samsung Galaxy S23 je masivní, zvládne každou hru

Samsung
Samsung Galaxy S23 Ultra / Zdroj fotografie: Samsung

Velmi důležitou metrikou pro hodnocení kvality smartphonu je jeho odvod tepla. To určuje, jak moc se váš telefon bude zahřívat. Samozřejmě platí, že čím horší odvod je, tak tím teplejší váš telefon pak bude. Nejvíce procesor zatěžuje hraní her či dlouhé hovory. A přesně proti tomuto je nová řada Samsung Galaxy S23 vybavena, protože přichází s chladicím systémem Vapor Chamber.

Hlavním úkolem každého chlazení je přenášet teplo z čipové sady do chladnějších částí zařízení a tím ho udržovat ve větším chladu a bezpečí. Zpravidla za lepším odvodem tepla stojí větší plocha celého chlazení. Dále je určité teplo vyzařováno do sousedních vrstev, které rovněž musí odvádět teplo po celém svém povrchu.

IceUniverse, populární tipster ze sociální sítě Weibo, nedávno sdílel studii mezi řadami Galaxy S22 a S23. V té bohužel není zmíněno nic o přesném teplu. Nicméně, v jeho zprávě zní: „Oblast rozptylu tepla v řadě Samsung Galaxy S23 se zvětšila, jak můžete vidět na obrázku.“V nové vlajkové řadě jihokorejského giganta nalezneme procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ten je populární v poměrně hodně řadách smartphonů různých výrobců. Každopádně, Samsung se vytáhnul v tom směru, že čip upravil tak, aby běžel rychleji. V tom nejlepším modelu Ultra dokonce naleznete RAM o velikosti 12 GB. Ostatní modely podporují nanejvýš pouze 8GB RAM. Všechny modely mají interní úložiště o velikosti od 128 GB do 1 TB.

Galaxy S23 a S23+ mají tři fotoaparáty v podobě 10MPx teleobjektivu s 3x optickým zoomem, 12MPx ultraširokoúhlého fotoaparátu a 50MPx hlavního snímače. Model Ultra má pro změnu monstrózní 200MPx hlavní snímač a 10x teleobjektiv. Lze tedy říci, že v oblasti fotoaparátu se varianty Plus a Ultra poměrně hodně liší.

Jak se líbí nová vlajková řada od Samsungu vám? Vyhovuje vám jeho software nebo jste zvyklí na něco jiného? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *